7 hlavných dôvodov, prečo je užitočné mať psa

1304

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Ak už tohto svojho štvornohého miláčika doma máš, určite vieš, že je to pravda. Ale ak patríš medzi tých, ktorí ešte len premýšľajú či si pustiť do života toto milé stvorenie, nasledujúce dôvody ťa určite presvedčia, že je to správne rozhodnutie.

Pes je skvelá spoločnosť

Psy sú v prvom rade skvelá spoločnosť. Aj keď sa cítiš osamelo a na dne, sú tam a hľadia tými psími očami ktorým sa nedá odolať. Čokoľvek budeš robiť, pes bude chcieť byť stále s tebou. A ak sa stane, že čo i len jeden deň budeš bez neho, tvoj domov akoby bol odrazu prázdny.

pexels sarah chai 7282222
Zdroj: Pexels/Sarah Chai

Obojstranne výhodný vzťah

V priebehu rokov si ľudia a psy vytvorili veľmi zvláštny vzťah, ktorý funguje dobre pre obe strany. Psy dostanú lásku, prístrešie, jedlo a bezpečné miesto pre život. Pes nám zase dá svoju spoločnosť, náklonnosť, lojalitu a oddanosť. Na planéte neexistuje žiadne iné zviera, s ktorým by sme mali úplne rovnaký vzťah.

Vždy sa teší, keď ťa uvidí

Je to doslova ten najlepší pocit, keď sa po náročnom dni vrátiš domov, a sotva otvoriš dvere, už ťa víta tvoj štvornohý kamarát. Vyskakuje od radosti a vrtí chvostom aj keby si sa vrátil domov len po tom, čo si bol vyhodiť smeti. Dá sa povedať, že neexistuje žiadne stvorenie, ktoré by takto dávalo najavo úprimnú radosť z toho že ťa vidí.

pexels kat smith 551628
Zdroj: Pexels/Kat Smith

Urobí pre teba všetko 

Psy urobia pre svoju rodinu (alebo svorku) neuveriteľné veci. Je známe že ochraňujú svojich majiteľov nech by sa dialo čokoľvek. Ak dáš svojmu psovi veľa lásky a dobrý domov, ver že ti bude oddaný a nikdy ťa nenechá v štichu, ak by ti hrozilo nebezpečenstvo.

Naučí ťa byť zodpovedným

Mať psa prináša so sebou aj množstvo starosti a zodpovednosti. Psa musíš vychovávať, dodávať mu zdravotnú starostlivosť a samozrejme nikdy ho nenechať hladným. Toto všetko si vyžaduje trpezlivosť a zodpovednosť. Deti ktoré majú doma psa, sa môžu naučit disciplíne, byť zodpovedné a starať sa viac ako len o seba. A nezabudni, že všetko ti to pes vráti dvojnásobne.

pexels bekka mongeau 1452717
Zdroj: Pexels/Bekka Mongeau

Bude ťa bezpodmienečne milovať 

Psy nie sú také zložité ako ľudia. Keď si ťa raz pes obľúbi bude to navždy. Pes ťa má rád bez súdenia alebo nátlaku. Je tu vždy, vrtí chvostom a dokazuje, ako veľa pre neho znamenáš. Pre nás ľudí byť milovaný bez ohľadu na to, čo robíme, aké chyby robíme alebo ako konáme, je také výnimočné. Tvojmu psovi je jedno, či prídeš o prácu alebo urobíš niečo, čo ľutuješ, jednoducho ťa bude milovať.

Môže prospieť tvojmu zdraviu

Podľa nedávneho prieskumu uverejneného v časopise Nature je pravdepodobnejšie, že majitelia psov budú celkovo zdravší, pretože majú zvýšenú aktivitu. Mať psa znamená, že ho musíš brať na pravidelné prechádzky a to je prospešné pre ľudský organizmus, ako aj pre našich psích spoločníkov. Ak si sedavý typ človeka zaobstaraj si psa, pretože ten ťa určite rozhýbe!

pexels photo 5733432
Zdroj: Pexels/Sam Lion

Tak čo? Presvedčili ťa predchádzajúce dôvody? Najlepšie sa o tom presvedčíš aj tak sám. A ver, že ľutovať určite nebudeš, pretože získaš verného spoločníka, ktorý ťa len tak neopustí!

Zdroj

 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.