Predstavujeme vám príbeh Rumeysy Geigi. Narodila sa so zriedkavým syndrómom a stala sa najvyššou ženou sveta

882

26-ročná Rumeysa Geigi pochádzajúca z Turecka je so svojou výškou 215,16 cm najvyššou ženou sveta. V našom článku by sme sa s vami radi podelili o jej príbeh.

Rumeysa sa narodila s extrémne zriedkavou genetickou mutáciou nazývanou Weaverov syndróm, ktorý spôsobuje rýchly rast, obmedzuje pohyb kĺbov a oslabuje kosti. Kvôli ochoreniu musela Rumeysa už vo svojich 5 rokoch podstúpiť operáciu, ktorá jej umožnila prvýkrát chodiť pomocou chodítka.

Zdroj: nowiveseeneverything

Už v roku 2014 bola Rumeysa ocenená kvôli svojej výške titulom „Najvyššia tínedžerka“. V tom čase mala takmer 214 cm. Okrem dvoch svetových titulov vďaka svojej výške si Rumeysa tento rok pripísala ďalšie tri. Má najdlhší prst, najväčšie ženské ruky a najdlhší chrbát.

Zdroj: nowiveseeneverything

Kvôli svojej postave a zdravotnému stavu používa Rumeysa na pohyb väčšinou invalidný vozík. Je však odhodlaná pozrieť sa na to z lepšej stránky a vyťažiť z každého dňa čo najviac.

Zdroj: nowiveseeneverything

Zaujal vás príbeh tejto jedinečnej ženy?

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre