Preplával Atlantický oceán a práve teraz začína jeho misia, ktorou je preplávať aj Pacifik

1281

V roku 1988 sa Ben Lecomte stal prvým človekom, ktorý plával cez Atlantický oceán – a teraz o 30 rokov neskôr sa chce stať prvým človekom, ktorý úspešne prepláve cez Pacifik.

Lecomte sa chystá vyraziť z pobrežia Choshi v Japonsku (27.5.18) a plávať ďalších 6 až 8 mesiacov, takmer 9 000 km až do San Francisca. Športovec dúfa, že tento neuveriteľný počin tiež pomôže zvýšiť povedomie o stave oceánov a skutočných nebezpečenstvách znečistenia vôd.

Photo by youtube

Francúz trénoval celých 7 rokov tak, že plával 6 hodín denne. Počas svojej expedície však bude plávať až 8 hodín denne a spať na lodi, ktorú povedie jeho posádka. Lode, ktoré ho budú sprevádzať sú vybavené technológiou, ktorá bude odrážať žralokov a predátorov. Jeho špeciálny mokrý oblek je navrhnutý tak, aby odolal chladným vodám, ktoré môžu klesnúť aj na 10 stupňov Celzia.

Jeho výpravu, ktorá sa nazýva „Plávanie“, bude Discovery vysielať naživo a tiež bude zdieľaná na sociálnych sieťach. Diváci tak môžu sledovať každý jeden krok tohto odvážlivca. Zábery nakoniec vyústia do celovečerného dokumentu, ktorý bude vydaný v roku 2019.

Celý tento priebeh zdokumentuje vedecká vydavateľská spoločnosť Seeker. Lecomte spolupracuje s ďalšími 27 výskumnými inštitúciami, vrátane NASA a oceánografickej inštitúcie Woods Hole, pre ktoré zhromaždia viac ako 1000 vzoriek vody. Jednotlivé exempláre zozbiera osemčlenná Lecomteho posádka.

Photo by youtube

„Poslaním môjho historického plávania je najmä poukázať na súčasný stav našich oceánov,“ povedal Ben Lecomte. „Výskum vykonávaný pri plávaní nám pomôže lepšie chrániť naše oceány a som nadšený, že spolupracujem so spoločnosťou Seeker a Discovery. Takto budeme môcť túto expedíciu a naše zistenia ukázať celému svetu.“

„Plávanie je výbornou príležitosťou, aby sme zdôraznili hlboké prepojenie, ktoré všetci s oceánom máme. A tiež aby sa vyzdvihla dôležitosť ochrany a starostlivosti o neho“, povedala Dr. Sylvia Earle, patrónka expedície.

Pozrite si krátku ukážku:

Zdroj

 

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre