Okrem veľmi milých ľudí a skvelého jedla nájdete v Srbsku aj množstvo nádherných pamiatok, ktorým dominujú najmä hrady a kláštory. Ale nájdete tam aj moderné mestá.

serbia fotografia
Foto od hpgruesen

Práve teraz si zaobstarajte spiatočné letenky z Budapešti do srbskej Pristiny len za cenu 19€! Poletíte spoločnosťou Wizzair. A super je, že táto cena je dostupná aj pre tých, ktorí nie sú členmi Wizz Discount Clubu.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 15.1. – 22.1.2019. Viac leteniek na stránke wizzair.

Batožina:

Bezplatne si so sebou môžete zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Ak si zakúpite službu WIZZ Priority, môžete si zobrať ďalší kufor na kolieskach, a to s maximálnymi rozmermi do 55 × 40 × 23 cm.

Prečo Srbsko?

– Keď už priletíte do Srbska, odskočte si aj do Belehradu, ktorý patrí medzi najstaršie mestá v celej Európe. Choďte sa pokochať Kalemegdanom, čo je najvýznamnejší kultúrno-historický komplex v meste a dominuje mu Belehradská pevnosť. Je tam však mnoho ďalších pamiatok.

– Ak chcete vidieť niečo nezvyčajné, zájdite do historickej dedinky Mokrá Gora, ktorá je zrekonštruovaná. Nájdete tam aj tradičnú železnicu v pohorí Zlatibor. Nesie názov Šarga osem a patrí medzi najpopulárnejšie atrakcie.

serbia mokra gora fotografia
Foto od EbsEls

– Ako ďalšie ikonické mesto je tam Novi sad. Taktiež tam nájdete kus histórie, ale aj nádherné parky, ktoré lákajú na piknik celé rodiny.

– Priština je najväčšie mesto v Kosove. Navštívte napr. Kosovské múzeum, mešity ako Jashar Pasha, alebo monument nezávislosti Newborn, či krásny park Germia.

serbia beograd fotografia
Foto od saebaryo

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť