Nerozlučné priateľstvá aj v zvieracej ríši. Zopár príkladov toho, že puto môže vzniknúť medzi kýmkoľvek.

1634

Hovorí sa, že pes je najlepším priateľom človeka, ale kto je potom najlepším priateľom psa? Nepochybne ním býva aj človek, no sú i prípady, kedy to môžeme byť iné zviera, vtedy sa vytvorí nečakané, no o to pevnejšie puto, ktoré nás ostatných, svedkov, môže dojať.

Veď kto by odolal roztomilému pohľadu na pevné spojenie v podobe priateľstva aj v zvieracej ríši? Tobôž ak je to spojenie veľmi nečakané. Priateľstvu sa totiž medze nekladú a cestu si nájde. Nechajte si roztopiť srdce niekoľkými príkladmi nerozlučných dvojíc. 

Gepard a šteňa

Zdroj: youtube

Pracovníci v zoologických záhradách si všimli priaznivého vplyvu a spojenia malých gepardov so šteňatami – nielen, že sú oveľa pokojnejšie, ale majú s kým interagovať a učiť sa nové veci. Platí to predovšetkým pre mladé gepardy, ktoré ich mama odvrhla a zostali odchovávané pracovníkmi. 

Gepardy sú totiž veľmi vnímavé zvieratá a rovnako ako všetky ostatné zvieratá alebo aj my ľudia, potrebujú cítiť lásku a bezpečie – a práve to im prítomnosť šteňaťa zabezpečí. Osvoja si základné “pravidlá” behaviorálneho správania ako napríklad nebáť sa svojho okolia, ale so záujmom ho preskúmať. 

Spojenie kôň a koza

Zdroj: ranker.com

Ľudia nie sú jediní, ktorí využívajú pre svoje účely pracovné zvieratá. Podobný vzťah figuroval i medzi koňom Charliem (ktorý bol slepý) a capom Jackom. Veľmi rýchlo si na seba zvykli, naučili sa dôverovať si, pričom každý vedel, aké miesto v ich spolunažívaní zaujíma. Takto dokázali byť bok po boku po dobu 16-tich rokov. Charlie zomrel vo veku 40 rokov, avšak nebyť Jacka, bol by uspatý oveľa skôr. 

Gorila adoptovala malé mačiatko

Zdroj: youtube
Zdroj: youtube

Ak sa radíte k milovníkom mačiek, nie ste ani zďaleka jediní. Príkladom sú i gorily (ktoré sa od ľudí geneticky príliš nelíšia), ktoré si občas nejaké to mača “adoptujú”.

Príkladom je gorila Koko, ktorá sa jedného takého mačiatka ujala. Hrala sa s ním, starala sa o neho a venovala mu poriadny kus svojej lásky. Potom, čo mačiatko zomrelo, gorila vyronila niekoľko sĺz, odmietala prijímať potravu, a tak niet pochýb o tom, že si s mačkou vytvorila skutočné puto. 

Jeleň a šteniatko 

Zdroj: ranker.com

Amy sa ešte ako mláďa zranila a dostala sa do rehabilitačného centra, z ktorého už potom nemohla byť vrátená späť do voľnej prírody. Namiesto toho si u svojich záchrancov vytvorila domov, kde pomáhala starať sa o ďalšie mláďatá, či už zranené alebo osirotené. Takto sa dostala do kontaktu aj so slepým šteniatkom Ransomom, ktorému sa stala vzorom. Spolu sa hrali i vychovávali. 

Vrana si vzala pod svoje krídla opustené mačiatko

Zdroj: ranker.com

Keď jedného dňa našiel Wallace so svojou manželkou Ann Collito na svojom dvore opustené malé mačiatko, bolo rozhodnuté. Okrem mačiatka ale objavili aj vranu, ktorú tak trochu s pobavením prezývali Mojžiš, keďže to bola práve ona, ktorá mačiatku zaobstarávala potravu, robila jej spoločnosť a v neposlednom rade ju i doviedla na dvor Wallaca. Mačiatko u nich už zostalo, no každý deň mu umožnili vyjsť na dvor, kde ho už jeho záchrankyňa čakala, aby sa spolu zahrali. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre