Muž navštívil všetky krajiny sveta s jedinou podmienkou. Nepoužiť pritom leteckú dopravu

1113

Pred vyše 10 rokmi Torbjorn Pedersen opustil svoju rodinu, priateľov a pohodlný život v Dánsku s cieľom dosiahnuť nemožné. Rozhodol sa objaviť krásy a rozmanitosť sveta, no s jedným obrovským obmedzením – neplánoval nastúpiť na jediné lietadlo. Ako to dopadlo?

IMG 0103
Zdroj: YouTube


Prekračovanie hraníc bez krídel

Odskočme do čias, keď Torbjorn začal svoje epické dobrodružstvo. V roku 2013 s výrazným odhodlaním vykročil na dlhú cestu cez kontinenty, nezanechávajúc nič na náhodu. Každý krok a každý zážitok sa stal súčasťou jeho výnimočného príbehu.

Objavovanie kultúr

Torbjorn necestoval iba cez krajiny, ale aj cez kultúry a životné štýly. Jeho prístup k cestovaniu mu umožnil stretávať miestnych ľudí a skúmať ich spôsoby života. Takto sa stal nie iba divákom sveta, ale aj jeho súčasťou. Každú krajinu sa rozhodol navštíviť na 24 hodín a pôvodne plánoval cestu zvládnuť za 4 roky. No prišli prekážky a plány sa zmenili.

IMG 0106
Zdroj: YouTube

Náročná cesta

Táto odvážna cesta neprichádzala bez svojich výziev. Torbjorn sa stretával s rôznymi prekážkami, ako sú byrokratické ťažkosti, jazykové bariéry, fyzická únava či malária. No najväčšou prekážkou bola pandémia covid-19, ktorá ho zdržala 2 roky v Hong-Kongu.

Inšpirácia pre všetkých

Torbjornov príbeh je dôkazom toho, že odhodlanie a vášeň môžu prekonať aj tie najväčšie prekážky. Svoju cestu skončil v máji tento rok. Jeho posledná zastávka boli Maledivy v poradí 203. krajina. Odtiaľ odplával loďou do rodného Dánska.

IMG 0104
Zdroj: YouTube

Nezabudnuteľné zážitky

Počas tohto neobvyklého dobrodružstva strávil Torbjornw Pedersen na cestách 3576 dní. Aby dosiahol svoj cieľ navštíviť všetky krajiny sveta, využil 37 kontajnerových lodí, 158 vlakov, 351 autobusov, 219 taxíkov a 43 rikš. Celkovo prešiel viac ako 358 tisíc kilometrov, čo je v podstate rovnako, ako absolvovať deväť ciest okolo Zeme.

IMG 0105
Zdroj: YouTube

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.