Príbehy zo života, kedy divoké zvieratá zachránili človeka! Tomu neuveríte!

5138

Voľne žijúce zvieratá sú fascinujúce tvory, no väčšinou k nim máme obrovský rešpekt. Rovnako to platí aj pre nich – sú plaché a ľuďom sa vyhýbajú. Niekedy sa ale nájdu výnimky.

Občas sa totiž tieto zvieratá dostanú do pasce, jednoducho sa zrania a akútne potrebujú pomoc človeka – vtedy ide aj plachosť a obozretnosť bokom – človek sa totiž pre nich stáva jediným možným zdrojom záchrany. Môže však nastať aj iný scenár. Viete si predstaviť prípad, kedy by voľne žijúce zviera zachránilo život človeku? Že nie? Potom nemusíte ďaleko chodiť, pretože my vám s radosťou takéto príbehy predstavíme.

Tieto príbehy prekračujú pomyselné hranice ľudského chápania, no v tom najlepšom zmysle slova. Je to dôkaz toho, že aj zvieratá dokážu vykonať skutky odvahy plné láskavosti a súcitu.

Levy zachránili dievča

Zdroj Francesco

Incident sa odohral v roku 2005, kedy mali tri levy zachrániť len 12-ročné dievča z pazúrov únoscov. Siedmi muži dievča uniesli a držali ju v zajatí viac ako týždeň. Nakoľko išlo o etiópske dievča, mali v úmysle ju vydať za jedného z nich. Opakovane ju bili, až pokým sa nezjavili levy, ktoré začuli nariekanie dievčaťa. Levy mužov odohnali, no dievčaťu neublížili, strážili ho až pokiaľ dievča nenašla polícia spolu s jej rodinou.

Tuleň pomohol chlapcovi, ktorý skočil z mosta

Zdroj Keith Luke

Muž sa pravdepodobne rozhodol skokom z mosta ukončiť svoj život. Väčšinou tieto prípady končia tragicky, no nie vždy to tak musí byť. Niekedy sa totiž objaví zázračný tuleň. Tento hrdina zachránil život len 19-ročnému Kevinovi, ktorý sa rozhodol skočiť. Náraz na hladinu mu poškodil chrbticu a zlomil rebrá, takže ho zasiahla ochromujúca bolesť. Nebyť tuleň, ktorý ho držal nad hladinou, bol by sa utopil. Takto mu pomáhal až do príchodu záchranných zložiek, ktoré ho vytiahli na breh a vzali do nemocnice.

Bobry chránili chlapca pred zamrznutím

Zdroj Max Saeling

Chlapec bol so svojimi rodičmi kempovať, keď sa jeho rodičia rozhodli ísť na loď chytať ryby. Chlapec zostal na brehu, kde bol svedkom toho ako sa loď s jeho rodičmi prevrhla a rodičia sa utopili. Zostal vydesený, no vybral sa k najbližšiemu mestu, aby sa zachránil a povedal, čo sa stalo. Keď zapadlo slnko, začala ho premáhať zima. Ležal na chladnej zemi pod hviezdami a plakal. V tom zacítil ako sa k nemu pritislo niečo chlpaté a zohrievalo ho – myslel si, že je to pes. Ráno, keď sa zobudil, zistil, že namiesto psa sa k nemu túlili traja bobry. Tie ho zachránili pred podchladením.

Slon zachránil dievča pred cunami

Zdroj: google images

V roku 2004 došlo v Thajsku k devastujúcemu cunami, v ktorom sa ocitlo len 8-ročné dievča a nebyť slona, ktorý ju zachránil, pravdepodobne by to nebola prežila. Už pri prvej vlne slon dovolil Amber vyliezť mu na chrbát. Slon cunami ustál a dievča spolu s ním.

Morská korytnačka držala ženu nad hladinou

Zdroj Naail Hussain

Keď 62-ročná žena stroskotala na mori, jej vyhliadky na prežitie boli mizivé. Nebyť morskej korytnačky, na ktorú narazila a ktorá jej zachránila život. Niesla ju na svojom pancieri a tým chránila pred utopením, až kým pre ňu neprišla záchranná loď.

Držiac sa panciera korytnačky strávila celé dva dni, počas ktorých sa korytnačka nepotápala za potravou. Neprijímala potravu, aby neohrozila človeka.

Srna pomohla napadnutej žene

V roku 2012 zlodej a útočník napadol nevinnú ženu a to tak, že ju škrtil popruhmi na jej vlastnej kabelke. Snažila sa brániť, no najviac jej pomohlo, keď z porastu vyskočila srna, ktorá ho odplašila a tým jej dosť možno zachránila život.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre