Prišiel do nemocnice kvôli boľavému kolenu, no odišiel s oveľa vážnejšou diagnózou svojho penisu

1793

Do nemocnice prišiel s bolesťou kolena, no to ešte netušil, že má ešte vážnejší problém. Lekári totiž zistili, že jeho penis sa pomaly, ale isto mení na kosť. Aj keď to možno znie až neuveriteľne, je to pravda. Toto šokujúce odhalenie prišlo v nemocnici v New Yorku. Ide o 63-ročného muža, ktorý padol a pri páde si udrel hlavu i koleno. V nemocnici sa však dlho nezdržal.

Lekári vykonali rozsiahlejšie röntgenové vyšetrenie, aby si boli istí, či si tento pacient nezlomil aj nejaké iné kosti. No po výslednej snímke zostali v šoku. Zistili totiž, že v jeho penise sa tvoria kostné bunky. Lekári mužovi svoj nález oznámili, no ten ich ignoroval a okamžite opustil nemocnicu. Možné je, že sa zľakol a odišiel. Röntgenové vyšetrenie panvy vykonané na vylúčenie akejkoľvek zlomeniny ukázalo závažné asymetrické degeneratívne zmeny pravého bedra. Bola evidentná rozsiahla kalcifikácia pozdĺž penisu. Zatiaľ čo prípady osifikácie penisu sú skutočne veľmi zriedkavé, v lekárskych záznamoch bolo hlásených necelých 40 takýchto prípadov.

Podľa správy je tento stav zvyčajne výsledkom tzv. „Peyronieho choroby“, ktorá spôsobí to, že penis sa pri erekcii zakriví. Tkanivo sa môže postupne zmeniť na kosť, a to najmä vtedy, keď sa v špecifickej oblasti tvoria vápenaté soli. Môže ísť o dôsledok viacerých chorôb, a to vrátane ochorenia obličiek či rakoviny. V závislosti od závažnosti prípadu sa liečba diagnózy môže pohybovať v širokom rozmedzí – od liekov až po chirurgický zákrok, no existuje viacero možnosti.

Keďže muž opustil lekárske centrum a odmietol prijať ďalšie poučenie od lekárov, ktorí sa jeho stavom zaoberali, nie je jasné, či vyhľadal odborníkov a pokúša sa svoj stav vyliečiť.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre