Top 5 prísne tajných miest na svete, ktoré sú prístupné iba vyvoleným

37502

Hľadáte miesta na Zemi, ktoré sú tak tajomné, že ich môžete navštíviť len pomocou Google máp? Pretože ste pripravení objavovať svet, máme pre vás zoznam najzaujímavejších miest, ktoré môžete vidieť iba z pohodlia vášho domova.

Area 51, USA

Miesto, ktoré sa stalo synonymom pre ukrývanie tajných informácií o mimozemšťanoch a tajných technológiách. Area 51 sa nachádza na severe Nevady v Spojených štátoch a je prísne stráženým a chráneným miestom. Z Google máp môžete vidieť obrovskú plochu, kde sa nachádzajú rôzne hangáre a pristávacie plochy, ako aj dráhy pre testovanie lietadiel a technológií.

Zdroj: YouTube

Izba 39, Severná Kórea

Izba 39 je miesto, ktoré súvisí s tajnými operáciami Severnej Kórey na financovanie jej jadrového programu. Nachádza sa v Pchjongjangu, hlavnom meste krajiny, a je prístupné len vyvoleným. Z Google máp môžete vidieť iba vonkajšie zariadenie, ktoré je chránené vysokými múrmi a ostnatým drôtom.

Zdroj: YouTube

Svalbard Global Seed Vault

Svalbard Global Seed Vault, ktorý sa nachádza na ostrove Svalbard v Nórsku, je úložisko semien rastlín, ktoré majú pomôcť pri zachovaní biodiverzity na celom svete. Miesto je chránené prísne a vstup je povolený iba vybraným vedcom. Z Google máp môžete vidieť vonkajšie zariadenie, ktoré sa nachádza hlboko v zemi a je chránené vysokým múrom.

Zdroj: YouTube

Bohemian, Grove

Bohemian Grove je miesto, kde sa stretávajú vplyvní a bohatí muži z celého sveta, aby si užili týždenné letné tábory plné hier, tancov a prednášok. Nachádza sa v Kalifornii, USA, a je prístupné iba členom klubu Bohemian Grove. Z Google máp môžete vidieť oblasť, ktorá je obklopená lesmi.

Zdroj: YouTube

Mezhgorye, Rusko

Mezhgorye je miesto, ktoré je považované za jedno z najtajnejších v Rusku. Nachádza sa na juhozápade krajiny a je domovom pre množstvo tajných vládnych organizácií a bunkrov, ktoré sa zaoberajú napríklad jadrovými zbraňami. Z Google máp môžete vidieť niečo ako obyčajné mesto, no v skutočnosti to tak nie je.

Zdroj: YouTube

Tieto miesta sú iba niektoré z najzaujímavejších a najtajomnejších na svete. Aj keď sa na ne nemôžete fyzicky dostať, môžete ich aspoň navštíviť z pohodlia vášho domova vďaka Google mápam. Zaujímavé je, že tieto miesta sú plné tajomstiev a mnohé z nich zostávajú neodhalené dodnes.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Ján
14. mája 2023 16:37

Tajné miesto je vtedy tajné keď nikto ani len netuší, že vôbec existuje a nepochybne je takýchto miest na svete je viacero. Tieto o ktorých autor píše by som dal na úroveň akože “ aj moja babka má tajné miesto v komore, kde ukrýva pred dedom rum aby ho nevychlastal zo susedom Ferom a jej bude potom chýbať pri pečení koláčov „… lenže dedo aj tak presne vie kde ten rum vždy najde….