Srdcervúce puto: Mláďatá nosorožca a zebry sa spriatelili v najťažšom období ich životov

1426

Vedeli ste, že existuje sirotinec pre nosorožce? Najväčším z nich je Care for Wild, ktorý robí pre záchranu, následnú liečbu, ochranu a vypustenie zvierat naozaj všetko. Aj preto v momente, keď našli opusteného mladého nosorožca a mladú zebru, ani na sekundu nezaváhali a ujali sa ich opatery. Tieto dve bytosti si medzi sebou vytvorili nezvyčajné puto a dnes vám ho trochu priblížime.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Care For Wild Rhino Sanctuary (@careforwild)

Zebru našli opustenú po mnohých búrkach a silnom daždi. Hoci sa tím sústredí len na záchranu a starostlivosť o nosorožce, keď ju našli, okamžite sa zhodli na tom, že ju tam nemôžu nechať. Zebra dostala meno Modjadji, čo znamená kráľovná dažďa. Bola veľmi chorá, no zamestnanci sirotinca spravili všetko, čo bolo v ich silách, aby jej pomohli.

Krátko po zebre našli aj mláďa nosorožca, ktoré malo ešte pripojenú pupočnú šnúru. Ihneď ho previezli na jednotku intenzívne starostlivosti. Bolo mimoriadne krehké a vyžadovalo si neustálu opateru ošetrovateľa.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Care For Wild Rhino Sanctuary (@careforwild)

Keď sa zebre vracali sily, na JIS sa po prvý raz stretla s nosorožcom Aquazim, ktorý tam bol ešte pred ňou. Ten sa úplne zotavil a oddelenie opustil. Na jeho miesto prišlo mláďa nosorožca, s ktorým si Modjadji rýchlo vytvorila pekný vzťah.

Dodnes nie je zrejmé, ako je možné, že našli mláďa nosorožca opustené. Jeho nájdenie sa však zhodovalo s tragickým obdobím, keď pytliaci zabili v priebehu pár dní stovky nosorožcov. Toto mláďa dostalo meno Daisy.

Modjadji sa začala s Daisy veľmi rýchlo zbližovať a čoskoro sa z nich stali priateľky. Zamestnanci útulku si nemohli nevšimnúť, s ako láskou sa zebra stará o ich menšieho zverenca, nosorožca. V noci sa k sebe túlia, čo Daisy skutočne pomáha. Modjadji je kamarátka, ktorá s ňou je 24/7 a môže s ňou rátať.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Care For Wild Rhino Sanctuary (@careforwild)

Priateľstvo medzi zvieratami je niečo skutočne krásne. Mali by sme si z nich brať príklad a pomáhať jeden druhému bez ohľadu na to, kto ako vyzerá alebo odkiaľ pochádza.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.