Raj plný kvetín uprostred piesočnej zemi – taká je Miracle Garden v Dubaji

293

Toto miesto by sme mohli označiť aj ako pestrofarebná záhrada uprostred púšte. Je plná kvetov a nachádza sa v najľudnatejšom meste Spojených arabských emirátov. Kruhovito naaranžovaná záhradná expozícia hýri všetkými možnými farbami a rozhodne stojí za návštevu. Na svoje si prídu dospelí aj deti, zaľúbené páry, aj milovníci kvetov a farieb. 

Dátum otvorenia záhrady bol naozaj symbolický, keďže pripadol na sv. Valentína v roku 2013. 

Radi vám predstavíme tento skvost, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť aj naživo. 

Trojnásobný svetový rekord 

mickey mouse topiary art size dubai miracle garden
Zdroj: miraclegardentickets.com

V roku 2022 záhrada pokorila už tretí svetový rekord, zapísaný do Guinessovej knihy rekordov. Prvý rekord získala krátko po otvorení v roku 2013 ako najväčšia vertikálna záhrada na svete. V roku 2016 bol Airbus A380 pokrytý kvetmi uznaný za najväčšiu kvetinovú inštaláciu na svete. V roku 2018 to zavŕšila tretím rekordom – najvyššia socha vytvorená ako topiar.

Najväčšia kvetinová záhrada na svete

f045ee49 d37c 4863 bcbe b25b2e8a610c 14133 dubai dubai miracle garden 12
Zdroj: miraclegardentickets.com

Celá záhrada zaberá plochu ohromných 72 000 metrov štvorcových. Úžasné, však? Nájsť v nej môžete hotové umelecké diela z kvetov, rôzne tvary, farby a dlhé chodníky, ktoré sa častokrát tiahnu až do vzdialenosti štyroch kilometrov. Prejsť sa po nich prináša nezabudnuteľný zážitok v podobe scenérie, ktorá sa vám naskytne všade, kam vaše oko dovidí. 

Najväčšie a najvyššie topiary na svete 

disney avenue dubai miracle garden
Zdroj: miraclegardentickets.com

Ako sme spomínali v prvej zaujímavosti, sochou disney postavy, konkrétne Mickey Mousom sa zapísala záhrada aj do Guinessovej knihy rekordov (so svojou výškou 18 metrov). Nájdete tu však aj ďalšie obľúbené detské postavičky ako napríklad Minnie Mouse, káčera Donalda spolu s Daisy. Nesmú chýbať ani ďalšie známy postavy – Hui, Dui a Lui, Pluto a Goofy. 

Najväčšia kvetinová inštalácia – Airbus A380

c1915e6a cb75 4d55 9d5e 964a0d6c3e7b 2470 dubai miracle garden with transfers 04
Zdroj: miraclegardentickets.com

Ďalšou fascinujúcou atrakciou je Airbus A380, replika v životnej veľkosti, ktorá pokrýva 10 % celkovej plochy záhrady. Štruktúra je pokrytá 500 tisícmi kvetmi a rastlinami, pričom len na vytvorenie svetoznámeho loga bolo potrebných 9 tisíc kvetov. S dĺžkou 72 metrov a výškou 24 metrov je držiteľom Guinnessovej knihy rekordov ako najväčšia kvetinová inštalácia.

Záhrada v srdci púšte

be4dcb43a3fb96386a8337be12e05c35 dubai miracle garden
Zdroj: miraclegardentickets.com

Dubaj je naozaj mestom plným prekvapení, extrémov a originálnych vymožeností. Nájdete tu takmer všetko a každý si tu príde na svoje. Kvetinovým rajom, ktorý tu vytvorili to len povýšili na ešte vyššiu úroveň. Nájsť ho môžete v blízkosti Arabian Ranches, čo z neho robí takzvanú oázu v púšti. Naproti mrakodrapom a futuristicky navrhnutým budovám je to zaručene príjemná zmena.

Zahŕňa očarujúcu záhradu motýľov

b8c536013fcea1a7d6c517945b4700e2 boris smokrovic BtoUjLUtPnQ unsplash
Zdroj: miraclegardentickets.com

Túto záhradu v záhrade zaviedli len pomerne nedávno – v roku 2015. Vo vnútri sa nachádza až 15 000 motýľov 50-tich rôznych druhov. Nájdete ich v 10 klimatizovaných kupolách, kde si žijú vo svojom viac či menej prirodzenom prostredí. Čo je však hotovým zážitkom je možnosť pozorovať zblízka ich premenu z vajíčka cez húsenicu a kuklu až na dospelého motýľa, ktorý vyniká farbami a vzormi. 

Obľúbené miesto vo svete filmov

Toto slávne dubajské miesto bolo dokonca zachytené i vo filme z roku 2015, s názvom Hamari Adhuri Kahani. Takisto sem pricestoval sám John Cash, aby tu propagoval svoj film Ferdinand (práve preto, že tu mohol vedľa býka Ferdinanda pózovať).

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.