Počúvajú raperov aj intelektuálne založení ľudia? Tento 89 ročný harvardský profesor šokoval svojou odpoveďou pre známeho amerického rapera

1722

Hip-hopová kultúra je blízka predovšetkým mladým ľuďom . Teda to si mnoho „dospelákov“ myslí. S profesormi, vedcami alebo inak intelektuálne založenými ľuďmi sa nám spája skôr Jazz alebo Blues. Výnimkou nebol ani dnes 89 ročný profesor Tom Lether, vyučujúci na Harvarde , ktorý sa okrem vyučovania matematiky venoval aj hudbe a satire. Bol známy aj pre svoj citát : “ Vždy predpokladaj to najhoršie a ľudia ťa budú oslavovať ako proroka“ .

Keď sa k nemu vo veku 84 rokov dostala požiadavka od rapera menom 2 Chainz na samplovanie jedného z jeho songov zrejme nikto nečakal od pána vyučujúceho matematiku a hrajúceho na klavír takúto odpoveď na požiadavku, či môžu po 60 rokoch vysamplovať jeho hudbu do rapového prevedenia :

“ Ako výhradný majiteľ práv na song The Old Dope Peddler, vám dávam vy skurv*syni moje zvolenie. Prosím odkážte pánovi Chainz môj rešpekt alebo môžem ho oslovovať 2?“

Profesor sa veľmi potešil, že jeho hudba je užitočná aj 60 rokov po jej nahraní. Nuž, nie každý profesor s okuliarmi neznáša mladú generáciu a opovrhuje všetkým novým.

Originálny song:

Vysamplovaná verzia od 2Chainz-a

 

Originálne znenie odpovede:

„As sole copyright owner of ‚The Old Dope Peddler,‘ I grant you motherfuckers permission to do this. Please give my regards to Mr. Chainz, or may I call him 2?“

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre