Ženy, ktoré porodili rekordne veľké deti. Trúfnete odhadnúť ich popôrodnú hmotnosť novorodeniatok?

2069

Je naozaj neuveriteľné, čo všetko dokáže a zvládne ľudské telo predovšetkým, keby sme sa pozreli na ženské telo. Stačí si povedať pár slov o maternici a tehotenstve! Je to obdivuhodné a miestami až nepochopiteľné. Jej vlastnosti sú legendárne, to ale neznamená, že nemá svoje limity. V súčasnosti môžeme vo svete pozorovať stúpajúcu tendenciu rodiť deti s vyššou hmotnosťou ako tomu bolo napríklad pred päťdesiatimi rokmi. 

Niekto by mohol tvrdiť, že bucľaté bábätká sú predsa rozkošné. Veľké líčka, prsty, záhyby kože po tele. Je to ale tak správne? A ako je vôbec možné, že žena dokáže tak veľké dieťa porodiť? 

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, kde je tá hranica, v akých hmotnostných číslach sa pohybujú najväčšie narodené deti na svete? Ak áno, my vám to uľahčíme a predstavíme vám ich v tomto článku.

Žena z Floridy porodila dieťa, ktoré veľkostne zodpovedalo skôr batoľaťu

person holding babys feet
Autor tejto fotografie je Nathan Dumlao

Chrissy Corbitt, tak sa volala žena, ktorá by si za svoj “výkon” zaslúžila uznanie každého z nás. Popôrodná váha jej dcéry bola totiž niečo málo viac ako 13 kilogramov! (to by mohla byť hmotnosť porovnateľná s pol ročným dieťaťom). Bolo to jej štvrté dieťa. 

Ako čerešnička na torte je dobré si povedať, že Chrissy porodila svoje dieťa ešte dokonca týždeň pred termínom.

Ďalšie veľké dieťa vážilo okolo 10 kilogramov

Anna Bates rozhodne nepatrila, čo sa týkalo kompozície tela, k najštíhlejším ženám. Aj napriek tomu, vynosiť a porodiť 10 kilové dieťa muselo byť nesmierne náročné. V čase, keď jej praskla plodová voda, z nej vytieklo približne 6 litrov. Dieťa vážilo 10 kilogramov a meralo 71 centimetrov. Žiaľ, zomrelo 11 hodín po narodení. 

Samotná Anna merala vyše 2 metrov, rovnako ako aj jej manžel. Obaja pracovali pre cirkus, kde boli pre ľudí naozaj veľkou raritou.  

Austrálčanka porodila 13-kilové dieťa, bez epidurálu

ImageForArticle 23408 16715659522878125
Zdroj: shutterstock

V júli 2017 porodila Austrálčanka Natasha Corrigan 13 kilogramové dieťa. Pôrod však netrval vôbec dlho – po siedmich hodinách bolo po všetkom. Natasha si želala rodiť bez epidurálky a porodila krásneho zdravého chlapca. 

Menej šťastia mala žena pochádzajúca z Ruska, ktorá tiež porodila 13-kilogramové dievča, avšak bez akejkoľvek lekárskej pomoci. Možno to spôsobilo, že dievčatko sa narodilo s problémami so sluchom.

Najväčšie dieťa v histórii Číny sa narodilo v roku 2012

Baby Wrapped in White Cloth
Autor tejto fotografie je Jonathan Borba

29-ročná žena v Číne porodila v roku 2012, 15 kilogramového chlapčeka. Chun Chun je najväčšie dieťa, ktoré sa v Číne narodilo. Chlapec však nebol ženiným prvým dieťaťom, pričom počas tehotenstva nejedla viac ako pri tom predošlom, takže si veľkosť dieťaťa nevedela vysvetliť.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.