Svetové rekordy súvisiace s jedlom. Kreativite sa medze nekladú.

422

Guinessova kniha rekordov je plná vzácnych a ohromných rekordov, ale nájdu sa v nej i veľmi zvláštne až vtipné skvosty. Ale nakoniec každý úspech si zaslúži uznanie. Kedysi sa napríklad v baroch medzi priateľmi uzatvárali rôzne stávky, dnes sa dajú stávky uzatvárať aj na internete a dokonca to môžete vylepšiť a ako čerešnička na torte sa dostať až do knihy rekordov. Keď sa nad tým hlbšie zamyslíme, mohla by to byť pomerne jednoduchá cesta k sláve. Chce to len trochu fantázie a kreativity, odvahu a odhodlanie dotiahnuť veci do úspešného konca. Treba myslieť a konať vo veľkom.

Na druhej strane, po tom čo si predstavíme niekoľko bizarných rekordov, môžete nadobudnúť pocit, že v súčasnosti je to už menej o prekonaní rekordu a viac o vymyslení rekordu, ktorý ešte nikto neskúšal. Týka sa to aj jedla, kde sa kreativite medze nekladú a naozaj sa dá vymyslieť mnoho fascinujúcich noviniek.

Ak ste si náhodou mysleli, že už nie je možné nájsť v súvislosti s potravinami alebo jedlom oblasť, kde by sa dal nejaký rekord zosnovať, mýlili ste sa. Vždy sa dá niečo vymyslieť. Tu je dôkaz. 

Najvyššie „vystrelený” toast 

brown bread on white table
Autor tejto fotografie je Seriously Low Carb

Kto by už len nad týmto premýšľal? A vôbec, aký význam či praktické využitie sa za tým skrýva? Je ťažké na to prísť, no minimálne to dobre poslúži pre zápis do Guinessovej knihy rekordov. Hriankovač navrhnutý Freddiem Yaunerom zo Spojeného kráľovstva dokáže vystreliť toastový chlieb do výšky 2,6 metra.

Najdrahší koláčik šťastia 

fortune cookies
Autor tejto fotografie je Meritt Thomas

V roku 2006 sa v Spojenom kráľovstve predal koláčik šťastia za viac ako 15 tisíc eur. Takýto koláčik šťastia vám musí predpovedať minimálne výhru niekoľkých miliónov. 

Najviac fliaš od piva otvorených zubami za jednu minútu

heineken beer bottles on white table
Autor tejto fotografie je Allec Gomes

Murali KC otvoril zubami za jednu jedinú minútu až 68 fliaš (bolo to v septembri roku 2011). Neskôr toho roku si údajne jeho zubár kúpil nový dom, kde plánoval tráviť dovolenky, myslíme si, že to nebude náhoda. 

Najviac zjedenych ustríc za 3 minúty

sliced lemon on black plate
Autor tejto fotografie je Yukiko Kanada

3. septembra 2005 v Spojenom kráľovstve muž menom Colin Shirlow zjedol neuveriteľných 233 ustríc za tri minúty! Je dosť možné, že by si obhájil i rekord najväčšieho množstva najnechutnejších zvratkov. 

Najviac kopčekov zmrzliny na jednom kornútiku

ice cream in cone with ice cream cone
Autor tejto fotografie je William Álvarez

22. júla 2002 sa Talianovi menom Dimitri Panciera podarilo naskladať na jediný kornútok zmrzliny 71 kopčekov, čím vytvoril svetový rekord. 

Najdrahší kaviár 

black ceramic bowl
Autor tejto fotografie je Oxa Roxa

Iránsky kaviár Beluga si môže dovoliť naozaj len človek, ktorý je tak bohatý, že nevie, kde má také veľké množstvo peňazí minút. Za kilogram takéhoto kaviáru by ste totiž zaplatili neuveriteľnú sumu – 31 tisíc eur. Pochúťka na ktorú naozaj nezabudnete. 

Najväčšie cesto na pizzu

person holding white textile on stainless steel tray
Autor tejto fotografie je Jason Jarrach

Tony Gemignani z USA stanovil tento rekord v roku 2006, keď vytvaroval cesto na pizzu, ktorého šírka bola 83 centimetrov. Hneď na to sa však objavil problém – ako takúto pizzu vložiť do pece? 

Najväčšia ľadová káva 

white plastic cup with brown liquid
Autor tejto fotografie je Valeriia Miller

Patríte k milovníkom kávy a občas si doprajete aj jej jemnejšiu podobu – ľadovú kávu? V roku 2010 bol stanovený rekord pre najväčšiu ľadovú kávu na svete. Nevieme ako je to možné, ale obsahovala až 5 600 litrov kávy. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre