Robot, ktorý urobí „špinavú prácu“ za vás – nájde, vyzbiera a uskladní psie výkaly

680

Majitelia psov by mali zbierať výkaly svojich miláčikov do vrecúšok, aby tak neostávali na ulici a v tráve. Málokomu sa to však páči a niektorí to ani nerobia. Povedzme si pravdu, táto aktivita patrí medzi tie menej príjemné. Jedna firma sa preto nedávno rozhodla vyriešiť aj tento problém.

3 6
Foto od youtube

 

Spoločnosť vymyslela robota s názvom Beetl, ktorý dokáže nájsť a automaticky nabrať výkal vášho psa, takže už čoskoro nebudete musieť robiť túto nie práve príjemnú prácu. Malý robot je vybavený počítačovým videním, prednými kamerami a taktiež mechanickej ruky, ktorá výkaly naberá. Má aj vlastnú nádobu, ktorá psie výkaly uskladní na tak dlho ako bude treba. Okrem úspešného nájdenia exkrementov mu senzory tiež umožňujú vyhnúť sa akýmkoľvek prekážkam v ceste a zostať v stanovenom obvode. Všetko, čo musí majiteľ urobiť, je stanoviť hranice trávnika a potom umožniť robotovi, aby sa túlal po okolí a robil svoju prácu.

1 6
Foto od youtube

Jeho pokročilé AI môže byť pripojené aj ku cloudovej sieti, čo robotovi umožňuje dokonca učiť sa a vyvíjať nové spôsoby. Bohužiaľ je tento robot stále v testovacej fáze, čo znamená, že si ešte na samotné uvedenie na trh počkáte. Avšak nie je to vôbec prvá technológia, ktorá sa používa na vyčistenie priestorov o exkrementov. Napríklad holandská organizácia oznámila, že bude využívať bezpilotné lietadlá na boj proti znečisteným uliciam práve psími výkalmi, ktorých tam nie je málo. Existuje však aj niekoľko ďalších podobných robotov. Čudujete sa, prečo sa ľudia obávajú, že roboti možno pomaly prevezmú svet?

 

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.