Na jednej strane sú ľudia, ktorí umelú inteligenciu oslavujú a na druhej strane sú tí, ktorí sa jej skôr obávajú. V Južnej Kórei sa však rozhodli, že jej dajú šancu. A roboty budú mať skutočne tú najväčšiu úlohu. Vo všetkom totiž nahradia ľudí.

Nové Robotické múzeum vedy (RSM) v Soule bude totiž navrhnuté, postavené aj udržiavané robotmi. Navyše, stavenisko budú mapovať drony, ktoré budú vykonávať inšpekcie a zabezpečovať bezpečnosť. Betónové kusy skonštruujú trojrozmerné tlačiarne. Zdá sa vám to nereálne? Nuž, čoskoro všetkých pochybovačov presvedčia v Soule o opaku.

Foto od youtube

Tento projekt má na starosti turecká dizajnérska firma s názvom Melike Altinisik Architectsthis link, ktorá vyhrala konkurz a celý projekt jej tak pridelili. Podľa danej spoločnosti nebude toto múzeum “len vystavovať roboty, ale roboty budú od dizajnu, výroby až po stavbu a poskytovanie služieb zodpovedné”.

Zatiaľ čo plány sú už známe, s výstavbou múzea sa začne začiatkom roka 2020 a očakáva sa, že bude dokončené a oficiálne otvorené do konca roka 2022. O tomto projekte sa hovorí ako o akomsi “vesmíre robotov a ich návštevníkov”. Takéto niečo vo svete ešte nie je a o to viac pozornosti priťahuje, aj keď mnohým sa takéto niečo skôr prieči. Zdá sa, že roboty sa do nášho života dostávajú stále viac a absolútne nezvratne.

Foto od youtube

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť