Roboty navrhnú, postavia a budú zodpovedné za prevádzku nového Robotického múzea v Soule

767

Na jednej strane sú ľudia, ktorí umelú inteligenciu oslavujú a na druhej strane sú tí, ktorí sa jej skôr obávajú. V Južnej Kórei sa však rozhodli, že jej dajú šancu. A roboty budú mať skutočne tú najväčšiu úlohu. Vo všetkom totiž nahradia ľudí.

Nové Robotické múzeum vedy (RSM) v Soule bude totiž navrhnuté, postavené aj udržiavané robotmi. Navyše, stavenisko budú mapovať drony, ktoré budú vykonávať inšpekcie a zabezpečovať bezpečnosť. Betónové kusy skonštruujú trojrozmerné tlačiarne. Zdá sa vám to nereálne? Nuž, čoskoro všetkých pochybovačov presvedčia v Soule o opaku.

Foto od youtube

Tento projekt má na starosti turecká dizajnérska firma s názvom Melike Altinisik Architectsthis link, ktorá vyhrala konkurz a celý projekt jej tak pridelili. Podľa danej spoločnosti nebude toto múzeum „len vystavovať roboty, ale roboty budú od dizajnu, výroby až po stavbu a poskytovanie služieb zodpovedné“.

Zatiaľ čo plány sú už známe, s výstavbou múzea sa začne začiatkom roka 2020 a očakáva sa, že bude dokončené a oficiálne otvorené do konca roka 2022. O tomto projekte sa hovorí ako o akomsi „vesmíre robotov a ich návštevníkov“. Takéto niečo vo svete ešte nie je a o to viac pozornosti priťahuje, aj keď mnohým sa takéto niečo skôr prieči. Zdá sa, že roboty sa do nášho života dostávajú stále viac a absolútne nezvratne.

Foto od youtube

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre