Rozsiahly výskum ukázal, že ženy neuprednostňujú vyšportovaných mužov, ale bažia po úplne iných kvalitách

13749

Ak ste typ človeka, ktorý radšej ide do baru ako do telocvične, tak máme pre vás veľmi potešujúcu správu. Ukázalo sa totiž, že ženy v skutočnosti považujú mužov s takzvanými „otcovskými znakmi“ za atraktívnejších, ako tých s vypracovanými postavami. Čiže ak aj máte väčšie brucho miesto tehličiek, nemusí to pre vás znamenať, že si budete partnerku hľadať ťažko, práve naopak. Osobnosť hrá „prvé husle“.

Podľa výskumu totiž vedci zistili, že telo s „tehličkami“ a svalmi nie je to, čo ženy zaujíma najviac. Šikovní vedci z univerzity v Göttingene v Nemecku vytvorili aplikáciu s názvom Clue, aby sa opýtali žien na charakteristiky, ktoré radi vidia na mužoch. O názor požiadali 68 000 žien a zistili, že osobnosť je pre nich oveľa cennejšia ako výzor. Na otázky o ideálnych fyzických vlastnostiach dlhodobého partnera, až 45 percent žien uviedlo, že majú radi mužov s priemernou postavou, v porovnaní s iba 35 percentami, ktoré uprednostňujú atletické postavy.

Vedúca štúdie, Dr. Tanja Gerlach, k danej téme povedala toto: „To, čo ľudia v partnerskom svete chcú, fascinuje vedcov aj laikov už po celé desaťročia. Prieskum Clue Ideal Partner Survey je jedinečný v tom, že ženy z celého sveta – naprieč rôznymi sexuálnymi orientáciami a životnými fázami – nám poskytli bohatý prehľad o tom, na čom im najviac záleží. To nám teraz umožňuje vykresliť veľmi diferencovaný obraz preferencií žien pre dlhodobé aj krátkodobé vzťahy.“

Ďalším dôležitým aspektom je láskavosť. Takmer 90 percent žien potvrdilo, že túto vlastnosť si veľmi vážia. Podpora, dôvera, inteligencia a vzdelávanie boli taktiež silnými „hráčmi“ medzi kvalitami, ktoré by mal muž mať. Pokiaľ ide o fyzické vlastnosti, medzi najžiadanejšie patril krásny úsmev, pekné oči, veľké ruky, svalnaté paže a krátke vlasy. O vyrysovanom bruchu však zmienka nebola. Ak výsledky zhrnieme do jedného celku, tak približne polovica žien povedala, že chcú mať chlapa s priemernou postavou. Tieto výsledky výskumu budú zrejme pre väčšinu z vás veľmi prekvapivé, no postava a výzor nie sú prvoradé.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre