Top 5 roztomilých zvierat, ktoré pravdepodobne nepoznáte

3627

V tomto článku vám predstavíme päť nezvyčajných a roztomilých zvierat, o ktorých ste možno ešte nepočuli. Tieto zvieratá sú fascinujúce nielen svojím vzhľadom, ale aj svojimi jedinečnými vlastnosťami.

Aardwolf

Aardwolf, ktorý sa vyskytuje vo východnej a južnej Afrike, je zvieraťom, ktoré sa najviac podobá hyenám. Napriek svojmu názvu, ktorý v afrikánčine znamená „zemský vlk“, (aard – zem) nie je príbuzný s vlkmi. Aardwolf má obrovskú chuť na hmyz, dokáže skonzumovať až 200 000 termitov na jedno sedenie, čo mu poskytuje dostatok bielkovín a živín na prežitie v suchom prostredí.

0d17ac5d b462 4fc1 a160 8e7a5181c434
Autor tejto fotografie je ucumari photography

Bilby

Bilby je vzácne zviera z Austrálie. Je známy svojím dlhým chvostom, hodvábnou srsťou a veľkými ušami. Bilby, ktorý je tiež známy ako králičí bandikut, sa stal symbolom Veľkej noci v Austrálii a nahrádza Veľkonočného zajaca. Výťažok z predaja čokoládových bilbyích veľkonočných zajacov sa používa na zabezpečenie prežitia tohto druhu. Bilby sú navyše vynikajúci kopáči.

132e45d7 4d90 4cc5 bd87 27cf3d820cbb
Autor tejto fotografie je D Coetzee

Ružový trpasličí pancierovec

Ružový trpasličí pancierovec, najmenší zo všetkých pancierovcov, sa nachádza iba na trávnatých pláňach a piesočných planinách Argentíny. Toto rozkošné zviera môže merať menej ako 11 cm na dĺžku a má ružovú schránku a bielu hodvábnú srsť. Ich malá veľkosť ich robí obľúbenými domácimi miláčikmi. Bohužiaľ, ich prirodzené prostredie je ohrozené poľnohospodárstvom a chovom dobytka. Organizácie ako Xenarthrans sa snažia zabezpečiť prežitie tohto druhu.

2a849615 93ed 4336 ade9 5b69c6d83346
Autor tejto fotografie je Ryan Somma

Čínsky vodný jeleň

Čínsky vodný jeleň, pôvodom z povodňových plání rieky Jang-c’-ťiang a z niektorých častí Kórey, je príbuzný jeleňom. Samce tohto druhu nemajú parohy, namiesto toho majú dlhé tesáky, čo im vyslúžilo prezývku „upírsky jeleň“. Tieto tesáky slúžia na hrabanie potravy. Tento druh uprednostňuje požívanie burín, tráv a bylín.

5695a1c7 e0ef 401d b475 b3489dac2cd2
Autor tejto fotografie je Airwolfhound

Pásikavý tenrek

Pásikavý tenrek, ktorý nie je ježkom aj napriek tomu, že je pokrytý tŕňmi, sa vyskytuje v dažďových lesoch Ranomafana na Madagaskare. Tenreky sú príbuzné s krtmi. Pásikavý tenrek sa zvyčajne živí červami a iným hmyzom, ktoré nachádza na zemi dažďového lesa.

Tento druh je prevažne nočný, takže stretnutie s pásikavým tenrekom môže byť prekvapujúce. Pri ohrození sa tento tenrek zvinie do guľôčky a môže vystreliť tŕne do úst akéhokoľvek dravca, ktorý sa ho pokúsi zjesť.

3465dac4 ee09 4cee bbd2 8a0f5bb658d1
Autor tejto fotografie je Sam, W

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.