A že ide o jedinečný ostrov naznačuje aj fakt, že ho zapísali na zoznam UNESCO. Je súčasťou Kanárskych ostrovov, čiže o skvelú dovolenku máte postarané. S letenkami dlho neváhajte.

lanzarote fotografia
Foto od Barni1

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky na Kanárske ostrovy, presnejšie ostrov Lanzarote len za cenu 40€! Poletíte však z letiska vo Viedni a so spoločnosťou Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 8.1. – 15.1.2019. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Lanzarote?

– Južné pobrežie lemujú tie najkrajšie pláže na tomto ostrove s tropickými palmami. Medzi tie najkrajšie patria Playa Blanca, Puerto del Carmen či Arrecife.

– Navštívte Národný park Timanfaya, ktorý sa často prirovnáva k Marsu. A to preto, že ho tvoria mierne kopce a zvrásnená pôda červenkastej či hnedastej farby. Súčasťou je pohorie Montañas del Fuego, na ktorom sa výrazným spôsobom podpísala vulkanická činnosť.

lanzarote fotografia
Foto od neufal54

– K najkrajším prírodným krásam ostrova patrí Jameos del Agua. Ide o oblasť, ktorá sa skladá zo systému jaskýň. Tie boli vytvorené vulkanickou činnosťou. Je to naozaj zaujímavé miesto – jedna jaskyňa je plná morskej vody a žijú tu slepé kraby – tie sa vyskytujú už len v hlbinách mora. A tá druhá slúži ako koncertná miestnosť.

– Vyrazte si na skvelý výlet loďou po pobreží. Navštívite tak okolité ostrovčeky, vychutnáte si tie najkrajšie pláže, potápanie alebo turistiku po ostrove.

lanzarote fotografia
Foto od neufal54

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť