Turecko je známou destináciou u Slovákov, avšak Dalaman trochu menej. Užite si aj túto časť krajiny za skvelé letenky a určite nebudete ľutovať. Ochutnáte tú pravú kuchyňu, uvidíte krásne pláže a veľa iného.

dalaman fotografia
Foto od Salamander Voyages

Zakúpte si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Dalamanu len za 40€ čím skôr, pretože sa budú míňať. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo 2 a pol hodiny.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 11.4. – 18.4.2019. Viac leteniek na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

A prečo Dalaman?

– Neďaleko tohto mesta stojí veľmi zaujímavé mestečko Fethiye. Časť Calis je vhodná najmä pre nadšencov diskoték, nočnej zábavy a nákupov. Nájdete tam napr. pozostatky helenistického divadla alebo skalnaté lýkijské hroby z 5. storočia p. n. l.

– Oblasť okolo Dalamanu je ako stvorená pre milovníkov adrenalínu a tých, ktorí bažia po aktívnej dovolenke. Vyskúšať si môžete paraglading alebo rafting na rieke Dalaman.

dalaman fotografia
Foto od RED ROMERO RAMOS

– Z historického hľadiska je veľmi vzácny Efez – Chrám bohyne Artemis, taktiež tam nájdete Antické vykopávky, Hadriánov chrám z roku 130 alebo Mauzóleum v Halikarnase.

– Dalaman je tiež známy svojimi nádhernými plážami, kde si môžete skvelo oddýchnuť a pokochať krásnym okolím, ale je známy aj pre svoje nádherné prírodne scenérie, ktoré určite neprehliadnete.

– A už keď tam budete, bol by hriech neochutnať miestnu kuchyňu, ktorá určite stojí za to.

dalaman fotografia
Foto od Salamander Voyages

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť