Septembrová dovolenka na Tenerife teraz za cenu spiatočných leteniek iba 99€!

1033

Tenerife je najväčší z Kanárskych ostrovov. Leží v Atlantickom oceáne, neďaleko pobrežia Afriky, a preto tam je stále teplo. Tento ostrov je nádherný a hodný návštevy, nepremeškajte výbornú šancu.

tenerife fotografia
Photo by Hans

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za 99€! Poletíte z rakúskej Viedne priamo na ostrov. Leteckú prepravu zabezpečuje nemecká spoločnosť Eurowings.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 21.9. – 28.9.2018. Viac leteniek na stránke momondo.

Batožina:

Dobré je, že v tejto cene je zahrnutá aj podpalubná batožina, ktorú si so sebou môžete zobrať bez akéhokoľvek priplácania.

Čo vidieť a zažiť:

– Juh ostrova je horúci, slnečný s krásnymi plážami. Miestni prevádzkovatelia privážajú jemný zlato-biely piesok na pláže kvôli turistom, a to priamo zo Sahary. Najznámejšia pláž je Playa de las Teresítas.

Pre veľkých gurmánov – jednoznačným zážitkom je miestna kuchyňa. Od tradičných španielskych jedál ako paela, cez originálne domáce conejo en almorejo – marinovaný králik na víne, až po medzinárodné jedlá, akými sú steaky či pizza.

tenerife fotografia
Photo by Hans

– Veľkým symbolom ostrova je najvyššia hora celého Španielska Pico del Teide (3718 m). Pod vrchol hory sa môžete vyviezť lanovkou, no najvyššie do 200 m pod samotný vrchol. Môžete vyskúšať aj pešiu túra až na vrchol.

– Na Tenerife si jednoznačne užijú botanici a milovníci flóry. K raritám patrí zvláštny strom Drago Milenario, jeho miazga sa na vzduchu sfarbí do červena a pripomína krv. Jeho vek sa odhaduje na tisíc rokov.

Navštívte Pirátsku dedinu Masca esta, kde cesta viedla kedysi len cez strmú cestičku medzi skalami. Dnes sa tam už dostanete aj autom, no čakajú vás poriadne serpentíny. Uvidíte tam typické ostrovné domčeky a určite neodídete bez suveníru.

tenerife fotografia
Photo by srool

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre