Zaujímavý príbeh: Otvorila autoservis, aby sa ženy cítili pohodlne a bezpečne

2575

Ako dosiahnuť, aby sa ženy a nebinárni ľudia cítili pohodlne vždy, keď majú problém s autom? Nad tým sa zamýšľala aj 25-ročná automechanička. Sama totiž zažila úzkosť, keď potrebovala pomoc, pretože jediné dostupné servisy zamestnávali mužov. Rozhodla sa tak, že si otvorí vlastnú prevádzku.

Zdroj: zoecog/TikTok

Zoe Cog je mladá a ambiciózna žena z Manchestru, ktorá vytvorila pre ženy a nebinárnych ľudí bezpečný priestor. Pri problémoch s autom im v opravovni AutoCog vždy podá pomocnú ruku. Zaujímavosťou je, že hoci v tomto odvetví začínala ako recepčná, prepracovala sa až na automechaničku. Práve vtedy si uvedomila, aké obavy pociťujú ženy, keď vstupujú do servisu preplneného mužmi. Okrem iného sa obávajú aj diskriminácie a znevažovania.

Prezradila, že ona sama bola tou ženou, ktorá sa obávala vstúpiť na miesta, ako napríklad servis. Myslí si o sebe, že je prístupná, priateľská a príjemná žena, ktorá vytvorila bezpečné miesto, kde sa budú ľudia cítiť dobre bez ohľadu na pohlavie.

Zdroj: zoecog/TikTok

Uviedla, že ohlasy na AutoCog prekonali všetky jej očakávania. Dostalo sa jej množstvo podpory a pozitívnej spätnej väzby, a to nielen od žien. Mnohé komentáre ju len utvrdili v tom, že servis pre ženy bol naozaj potrebný. Stretáva sa totiž s pochybnosťami o jej schopnostiach vykonávať takýto druh práce. A dôvod? Je žena. Povedala však, že sa podobnými rečami nenechá odradiť a pokračuje ďalej.

Ako sa cítite vy, keď idete do servisu alebo na iné miesto, kde dominujú muži? Prijali by ste podobný priestor aj u nás?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre