5 historických budov známych vďaka hriešnym orgiám, ktoré sa tam odohrávali. Ktoré to sú?

9806

Ľudia už odpradávna vyhľadávali pôžitky v mnohých podobách. Niet sa im čo čudovať, keď je doba zlá je potrebné urobiť všetko preto, aby sa človek udržal v psychickej pohode. Prežitie telesnej slasti bolo nadmieru vyhľadávané a to častokrát aj mimo manželskej postele. 

Je jasné, že prastaré múry niektorých známych budov by mohli rozprávať siahodlhé príbehy. A ktoré budovy to sú? To sa dozviete v našom článku. 

Hárem v paláci Topkapi, Istanbul, Turecko

harem imperial hall
Zdroj: wikimedia common

Asi väčšine z nás sa slovo “harem” spája s označením typického zoskupenia v podobe sultána a mnohých jeho konkubín. Avšak, toto arabské slovo sa prekladá ako „posvätné miesto, kam nie je dovolené vstúpiť každému“.

Takéto miesto obsahoval aj palác Topkapi, ktoré dnes tvorí približne tristo komnát, deväť kúpeľní, dve mešity, nemocnica, práčovňa a množstvo menších izieb rôzneho charakteru. Pričom v ňom bývalo okrem sultána, jeho bratov a sestier, manželky, detí aj konkubíny, sluhovia a čierni eunuchovia, ktorí ich mali ochraňovať. Presne sa nevie koľko priemerne žien sa tam nachádzalo, no isté zdroje vravia, že to mohlo byť až 474 mileniek súčasne. 

Zámok Versailles, Francúzsko 

5f9d837ccd997
Zdroj: wikimedia common

Francúzsko za vlády kráľa Slnko rozhodne nepatrilo k prudérnym európskym krajinám. Namiesto toho bolo plné intríg, milostných pletiek, vrážd a iných nerestí. Najvýraznejšiu povesť v tomto ohľade prirodzene získal zámok vo Versailles, ktorý sa stal palácom rozkoše, skazenosti a tých najrozmanitejších orgii, ktorých sa zúčastňovali vojvodovia, markízy aj rôzni kapitáni.

Verejný dom, Pompeje, Taliansko 

Nevestinec Pompeje
Zdroj: dromedar.sk

Pompeje patria z viacerých hľadísk k zaujímavým miestam, ktoré sa oplatí aspoň jeden jediný krát za život navštíviť. Jednak kvôli pozostatkom tiel a príbytkov po výbuchu sopky Vezuv, ale napríklad i preto, že sa tu našiel pomerne zachovalý kedysi vychýrený verejný dom veľmi jednoduchej architektúry. 

Vpredu sa nachádzal vchod, za ním dlhá chodba s postrannými vstupmi do akýchsi výklenkov s kamenným ležadlom a zakončené to bolo východom. 

Budova pôsobí jednoducho no jej steny sú zdobené a to maľbami, na ktorých sú vyjavené rôzne erotické dráždivé motívy. V tomto dome trávili svoj život prevažne prostitútky. Aj napriek tomu, že táto profesia nijakým spôsobom neporušovala zákonné právo, vo väčšine prípadov týmito ženami boli otrokyne, ktoré nemali na výber. 

Ďalším faktom z tohto obdobia bolo, že ženatí muži mohli spať s ktoroukoľvek ženou okrem manželiek iných mužov, pričom žena musela byť svojmu manželovi verná. 

Chrám Sukuh, Jáva, Indonézia 

hinduisticky chram candi sukuh 1024x669 1
Zdroj: istockphoto.com

Jedná sa o areál, v ktorom nesmie chýbať svätyňa aj zopár naozaj skvostných sôch, ktoré majú odhalené genitálie a sú zachytené v rozmanitých erotických pózach a situáciách.

Ďalej bolo toto miesto známe vďaka vlastnému rituálu, ktorí tu žijúci vyznávači hinduizmu praktikovali, aby zistili, či je dievča ešte pannou alebo nie. Dievča malo prejsť úzkym priechodom, pričom ak bola panna vďaka magickým silám mala o panenstvo prísť a pri výstupe krvácať. Ak pannou nebola jej oblečenie, ktoré mala na sebe by počas prechádzania spadlo a zostala by nahá. 

Lovecký zámok Grunewald

image 1141
Zdroj: istockphoto.com

Palác pôvodom zo 16.storočia je považovaný za najstarší v Berlíne. A čo je jeho najväčšia pýcha? No predsa renesančná sála. Málo záujemcov o jeho prehliadku však vie, že sa spájalo s obrovským škandálom posledného nemeckého cisára. Ten spolu so svojou sestrou a ďalšími šľachticmi i politikmi nešetrili s alkoholom, vzájomnými experimentami v rámci sexuálnych orgii, kde sa každý prestriedal s každým. 

Keď im však prišiel list s podrobným opisom praktík veľmi rýchlo ich smiech prešiel. Určite vás zaujíma kto bol autorom listu? Údajne, to mala byť práve cisárova sestra, ktorá to celé zámerne zorganizovala, aby mohla jednotlivých účastníkov vydierať. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.