Silný príbeh opusteného psíka, ktorý má len polovicu chrbtice, no dnes vedie šťastný život

106

Cooper je mimoriadne priateľský pes so zriedkavým ochorením. Tento americký líščí pes trpí syndrómom krátkej chrbtice, ktorý spôsobuje, že má telo o polovicu kratšie ako bežný pes. Napriek všetkým ťažkostiam však toto stvorenie priam žiari a prekypuje láskou. Jeho majitelia Elly a Andy Keegan sa delia o jeho fotografie na internete a dnes má psík už tisíce fanúšikov.

V roku 2017 našli policajti z Virgínie túlajúce sa šteniatko neďaleko podozrivej psej farmy. Predpokladali, že Coopera niekto vyhodil pre jeho zdravotné ťažkosti. Útulok sa ho bez zaváhania ujal a vykonal antiparazitné zákroky. Nakoniec sa ho ujal manželský pár, ktorý mal v tom čase už troch psov.

Napriek problémom s pohybovým aparátom opisujú majitelia Coopera ako toho najšťastnejšieho psa. Bolí ich predstava, že sa ho niekto zbavil len preto, že by im nepriniesol zisk. Zdôrazňujú, že množstvo ľudí takéto zviera radšej utratí, hoci má celý život pred sebou.

Cooper má chrbticu zrastenú na dvoch miestach. Preto vyzerá, akoby nemal krk. Keď sa chce obzrieť za seba, nedokáže otočiť hlavu, musí sa otočiť celým telom. Okrem toho mal zo začiatku problém vykonávať aj potrebu, čo viedlo k ďalším ťažkostiam.

Hoci našli organizáciu (The Bond), ktorá im značne pomáha, dodnes čelia neľahkým výzvam. Len pár mesiacov po jeho adopcii spadol a zlomil si krk až na piatich miestach. Práve vtedy mu veterinári zistili aj nebezpečnú infekciu kostí. Všetko však vyriešili antibiotikami a k dnešnému stavu mu pomohla aj operácia. Vďaka nej je starostlivosť o štvornohého člena rodiny jednoduchšia a so základnými potrebami si dnes dokáže poradiť už celkom sám.

Cesta Coopera nie je len príbehom o prežití, ale aj svedectvom o sile lásky a odolnosti. Napriek nepriazni osudu si tento malý bojovník získal srdcia ľudí po celom svete a našiel milujúci domov. Neodvracajte preto pohľad od zvierat v núdzi. Naopak, poskytnite im útočisko, ktoré im bolo odopreté.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre