Týchto 5 jedál by si nemal dávať svojmu psovi. Môžeš ohroziť jeho zdravie

746

Váš pes vás miluje a vždy sa teší, keď mu dáte niečo zo svojho taniera. Niekedy je však ťažké odolať tým veľkým očiam a prosebnému pohľadu. Je však dôležité vedieť, ktoré potraviny sú pre psov bezpečné a ktoré môžu byť dokonca toxické. V tomto článku vám prezradíme 5 jedál, ktoré by ste svojmu psovi nikdy nemali dávať.

puppy, pet, canine
Autor tejto fotografie je PicsbyFran

Čokoláda

Čokoláda je pre psov veľmi nebezpečná. Obsahuje teobromín, ktorý je pre ne toxický. Teobromín môže spôsobiť problémy so srdcom, nervovým systémom a obličkami. V závislosti od množstva zjedenej čokolády môžu príznaky otravy zahŕňať zvracanie, hnačku, nepokoj, kŕče a dokonca aj smrť.

brown and white chocolate bars
Autor tejto fotografie je Jessica Loaiza

Hrozno a hrozienka

Hrozno a hrozienka sú pre psy tiež veľmi toxické. Ich presný mechanizmus účinku nie je známy, ale vedci sa domnievajú, že môžu poškodiť obličky. Otrava hroznom alebo hrozienkami sa prejavuje zvracaním, hnačkou, bolesťou brucha a apatiou. V závažných prípadoch môže viesť k zlyhaniu obličiek a smrti.

selective focus photography of blackberry fruit during daytime
Autor tejto fotografie je David Köhler

Makadamové orechy, mandle a pistácie

Makadamové orechy sú pre psov veľmi toxické. Už malé množstvo môže spôsobiť problémy s koordináciou, slabosť, nevoľnosť a vracanie. V závažných prípadoch môže viesť k kŕčom, paralýze a dokonca aj smrti. Mandle a pistácie sú tiež toxické pre psy, ale v menšej miere ako makadamové orechy.

assorted seed lot
Autor tejto fotografie je Peter F

Cibuľa, cesnak, pažítka a pór

Cibuľa, cesnak, pažítka a pór obsahujú sulfidy, ktoré môžu poškodiť červené krvinky psov. To môže viesť k anémii, ktorá môže byť život ohrozujúca. Otrava cibuľou, cesnakom, pažítkou alebo pórom sa prejavuje, bledosťou slizníc, dušnosťou a v závažných prípadoch aj smrťou.

pink and white garlic on white surface
Autor tejto fotografie je K8

Pikantné jedlo

Pikantné jedlo môže spôsobiť psom žalúdočné problémy, ako je zvracanie, hnačka a pálenie záhy. V závažných prípadoch môže viesť aj k poškodeniu žalúdka a čriev.

flat-lay photography of vegetable soup on white ceramic cup
Autor tejto fotografie je emy

Surové mäso

Surové mäso môže obsahovať baktérie. Medzi tieto baktérie patrí Salmonella a E. coli. Tieto ochorenia sa môžu prejavovať zvracaním, hnačkou, horúčkou a v závažných prípadoch aj smrťou.

raw meat on brown wooden table
Autor tejto fotografie je Kyle Mackie

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.