Skutočný príbeh Elvisa a Priscilly Presley, ktorých manželstvo bolo vopred určené na zánik

39772

Keď sa Elvis a Priscilla prvýkrát stretli, ona mala iba 14 rokov, zatiaľ čo on 24. Rodičia dievčaťa sa obávali o tento vzťah, ale Priscilla bola zamilovaná a nič ani nikto ju nemohol odhovoriť od vzťahu s kráľom Rock and Rollu. Pre Elvisa nebol ich vekový rozdiel vôbec žiadnym problémom. Malo to byť perfektné manželstvo, ale ich vzťah nemohol prežiť.

Začiatok

Elvis a Priscilla sa stretli v Nemecku v roku 1959. Elvisa tam poslala americká armáda slúžiť. Dievčina prišla do krajiny s rodinou, pretože jej otec pracoval v letectve a presunuli ho práve do Nemecka. Jedného dňa niekto pozval Priscillu, aby navštívila Elvisa v jeho dome a ona s radosťou súhlasila. Okamžite si zaslúžila spevákovu pozornosť a zahral pre ňu niekoľko piesní. „Videla som, ako sa ma Elvis snaží upútať. Všimla som si, že čím menej reakcií som prejavila, tým viac spieval len pre mňa. Nemohla som uveriť, že sa na mňa snaží zapôsobiť Elvis Presley,“ spomína si Priscilla.

Priscilla neverila, že jej Elvis niekedy zavolá a bola si istá, že ich prvý rande bude aj posledným. No nebolo. Po pár dňoch rodičia dievčiny trvali na tom, že je potrebné osobne sa stretnúť s jej partnerom. Priscilla si pamätá, že Elvis prišiel oblečený v uniforme, ktorú si jej otec okamžite zamiloval. Viedli dlhé rozhovory a nakoniec boli obaja z Elvisa takí očarení, že im povolili stretávať sa. Priscilla bolo veľmi krásne mladé dievča, ktoré si od chlapcov v škole vyslúžilo množstvo pozornosti.

Páčil sa mu jej vek

Elvisovi sa páčilo, že Priscilla bola neskúsená a mladá a ich vekový rozdiel pre neho nebol problémom, práve naopak. Videl to ako svoju šancu vytvoriť si pre seba perfektnú ženu. Raz povedal svojmu kamarátovi: „Je dosť mladá, aby som ju mohol trénovať tak, ako chcem.“

Priscilla si pamätá, že Elvis sa s ňou podelil o svoju ideu perfektnej ženy a jeho túžbu premeniť ju na svoj obraz. „Raz sa mi k tomu priznal. Mal rád brunetky s modrými očami. Chcel ma formovať na vlastný ideálny obraz o žene, vštepovať mi svoje názory a preferencie. Vernosť bola pre neho veľmi dôležitá, najmä zo strany ženy,“ povedala žena.

Manželstvo a rodinný život

V roku 1960 Elvis odišiel z Nemecka, zatiaľ čo Priscilla a jej rodina zostali. Obaja sa raz za čas stretli, no neboli v nejakom extra kontakte. Napokon spevák partnerku požiadal, aby prišla do USA a tak to pokračovalo niekoľko rokov, než sa konečne zosobášili. Priscilla si nespomína na tie roky odlúčenia príliš rada, pretože počula veľa klebiet o jeho milostných aférach s inými ženami. Tie boli pravdivé.

Elvis ju však v roku 1966 požiadal o ruku a 1. mája 1967 sa v Las Vegas napokon zosobášili. Priscillu začali nazývať „Elvisovov živou bábikou“, pretože robila všetko, aby zodpovedala obrazu kráľa Rock and Rollu. 1. februára 1968 mali spolu dcéru Lisu Marie. Keď sa ale Priscilla stala matkou, cítila, že o ňu Elvis stratil záujem. Rovnako ako pred ich manželstvom, aj počas neho mal milostné vzťahy s inými ženami. Postupom času si uvedomila, že sa s tým nechce zmieriť. „Môj život bol jeho život.“ Priznala, že sa nikdy neobjavila pred jeho očami bez make-upu a nikdy sa pred ním neobliekala, vždy bola dokonale upravená. „Chcel vidieť konečný výsledok,“ dodala.

Rozvod a úpadok

V roku 1972 Priscilla povedala Elvisovi, že ho opúšťa a čoskoro sa rozviedli. Zatiaľ čo Priscilla rozkvetla a konečne získala kontrolu nad svojím vlastným životom, Elvis sa stal závislý od liekov na predpis a mal aj finančné ťažkosti. O 5 rokov neskôr našli Elvisa mŕtveho. Mal iba 42 rokov. Priscilla bola z toho zničená. Napriek rozvodu a napätému manželstvu si zostali obaja veľmi blízki. Spomína si, ako ju volal, aby sa podelil o svoje starosti a ako si vážila každé jeho zavolanie. Po rozvode začala Priscilla svoju kariéru ako herečka a podnikateľka. Už sa nikdy nevydala, mala však dlhý vzťah, počas ktorého porodila syna.

Dom, ktorý zdieľala s Elvisom otvorila verejnosti. Graceland sa po Bielom dome stal druhým najnavštevovanejším domom v USA. Priscilla verne uchováva spomienky na svojho bývalého manžela nažive, zúčastňuje sa na podujatiach venovaných jeho hudbe a stále ho nazýva „láskou svojho života“.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre