Niekoľko slávnych ľudí, ktorí sa oženili so svojimi sesternicami

257

Na niektorých miestach je manželstvo s prvým bratrancom a sesternicou nezákonné – na iných sa odporúča! V histórii sa vyskytlo mnoho slávnych ľudí, ktorí sa z dôvodov, ktoré poznali len oni sami, oženili v rámci rodiny. Tu je niekoľko najznámejších ľudí, ktorí tak urobili.

Franklin D. Roosevelt

Hoci sa stretli už ako deti, znovu sa zoznámili po večeri v Bielom dome v roku 1902, ktorú usporiadal Eleanorin strýko a Franklinov bratranec z piateho kolena, prezident Teddy Roosevelt. Franklin D. Roosevelt mal v tom čase 20 rokov a študoval na Harvarde. Vzali sa na deň svätého Patrika v roku 1905 a mali šesť detí.

Zdroj: Flickr

Johann Sebastian Bach

V roku 1707 sa Johann Sebastian Bach oženil so svojou druhou sesternicou z otcovej strany, Mariou Barbarou Bachovou. Zomrela v roku 1720. O ich manželstve sa toho veľa nevie, ale on sa necelé dva roky po jej smrti oženil znova.

Zdroj: WikimediaCommons

Thomas Jefferson

Thomas Jefferson sa v roku 1772 oženil so svojou treťou sesternicou Martou Wayles Skelton Jeffersonovou. Mali spolu šesť detí. Martha zomrela 6. septembra 1782 a Jefferson sa už nikdy znovu neoženil.

Zdroj: Metal Chris/Flickr

Albert Einstein

Albert sa oženil so svojou sesternicou z druhého kolena Elsou v roku 1919, krátko po rozvode s prvou manželkou Milevou. Elsa zomrela v roku 1936 kvôli rôznym zdravotným problémom, a hoci sa Albert už nikdy neoženil, až do svojej smrti v roku 1955 mal niekoľko priateliek.

Zdroj: Albert Einstein/WikimediaCommons

Charles Darwin

Odhliadnuc od všetkých vtipov o prírodnom výbere, muž, ktorý spopularizoval teóriu evolúcie, sa oženil so svojou prvou sesternicou Emmou Wedgwoodovou. Mali spolu desať detí. Darwin zomrel v roku 1882.

Zdroj: WikimediaCommons

Edgar Allan Poe

Básnik Edgar Allen Poe sa vo veku 20 rokov presťahoval k tete, strýkovi a bratrancovi po tom, čo ho opustil otec a zomrela matka. Práve tam v Baltimore spoznal svoju sedemročnú sesternicu Virginiu, do ktorej sa zamiloval a oženil sa s ňou, keď mala len trinásť rokov. Zomrela o osemnásť rokov neskôr v roku 1847 a Poe zomrel len dva roky po Virgíniinej smrti.

Zdroj: WikimediaCommons

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre