Slováci vynašli zázračný stroj: Dokáže diagnostikovať choroby do 1 minúty

647

Predstavte si prístroj, ktorý dokáže diagnostikovať rôzne ochorenia len za minútu. Bratia Samuel a Daniel Furka, fyzikálni chemici s láskou k biochémii, premenili svoju vášeň pre vedu na vynález, ktorý má potenciál zmeniť svet medicíny.

Zdroj: YouTube

Cesta k výnimočnému objavu

Od malička fascinovaní vedou, Furkovci neustále hľadali spôsoby, ako prispieť k medicínskemu výskumu. Po rokoch tvrdej práce a tisícoch hodín vývoja predstavili analyzátor telesných tekutín QUANTUM.

Viac ako len prístroj

Pôvodný zámer vytvoriť prístroj schopný odhaliť niekoľko ochorení sa rozšíril na diagnostiku desiatok rôznych stavov. Tento pokrok dokazuje, že QUANTUM nie je len vynález, ale skutočný prelom v diagnostike.

Autor tejto fotografie je IAEA Imagebank

Nepredajný zázrak

Napriek tomu, že by predaj QUANTUMu mohol bratov Furkovcov premeniť na milionárov, ich cieľom je poskytovať pomoc tam, kde je najviac potrebná. Ich prístup k distribúcii tohto prístroja je dôkazom ich nezištnej filozofie a záväzku voči lepšej budúcnosti medicíny.

QUANTUM v akcii

V súčasnosti QUANTUM pomáha v odľahlých oblastiach Afriky, kde chýba adekvátna diagnostika. Bratia plánujú rozšíriť jeho využitie aj do ďalších regiónov, vrátane výstavby diagnostického centra v Keni. Svoj vynález plánujú dostať aj na Slovensko, čo však nejakú dobu potrvá.

blood, vial, analysis
Autor tejto fotografie je PublicDomainPictures

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre