Slovenské aquaparky otvárajú svoje brány, niektoré už otvorili!

1166

Aquaparky po dlhej dobe otvárajú svoje brány! Opäť sa môžete tešiť na tieto obľúbené atrakcie, ktoré si Slováci zamilovali. Nečakajte však plnú prevádzku, ale musíte počítať aj s nejakými obmedzeniami. Vodopády či fontány a iné atrakcie zatiaľ zostávajú mimo prevádzku. Niektoré vodné parky sa pomaly rozbiehajú, iné už privítali svojich prvých návštevníkov. Ktoré slovenské aquaparky  si môžete ochvíľú užiť? Čítajte ďalej.

Tatralandia

1 33

Jeden z najatraktívnejších a najobľúbenejších aquaparkov nachádzajúci sa v nádhernom regióne Liptov je už v prevádzke, aj keď nie 100%-nej. Ponuka je aj napriek tomu už teraz bohatá. Užiť si môžete 11 bazénov so slanou, pitnou, ale aj termálnou vodou, ďalej je k dispozícii saunový svet či 5 toboganov.

AquaCity Poprad

2 32

Skvelý vodný svet v krásnom mestečku pod Tatrami. Kde si užiť lepší relax ako pod nádhernými Vysokými Tatrami? Už 12. júna otvorí svoje brány aj tento aquapark a k dispozícii zatiaľ nebudú iba bazén Blue Sapphire, laser show a Mayská pyramída, ktorá však zostáva mimo prevádzky len kvôli počasiu.

Aquapark Oravice

Oravice nájdete na severe Slovenska, v ďalšom krásnom regióne, ktorým je Orava. Tento vodný svet sa zároveň nachádza neďaleko poľského Zakopaného. Aquapark je už síce otvorený, no len pre ubytovaných. Všetkým ostatným návštevníkom bude otvorený 13. júna.

Thermal park Bešeňová

Ďalší vodný park blízko Liptovského Mikuláša. Ak sa teda vydáte na Liptov, tak si môžete vybrať či pôjdete do Tatralandie, alebo do Bešeňovej. Svoje brány otvorí taktiež 13. júna, no tiež zatiaľ v obmedzenom režime. Zo začiatku si budú môcť návštevníci užiť 7 vonkajších bazénov, 3 kryté bazény a saunový svet.

Aquapark Senec

Niekedy na polceste medzi Bratislavou a Trnavou nájdete mestečko Senec, kde sa nachádza aj tento aquapark s rovnakým názvom. Je taktiež vybavený zaujímavými atrakciami, o ktorých sa dočítate aj v našom článku. Termín otvorenia však ešte nie je stanovený, informácie sledujete na internetovej stránke.

Aquapark Trnava

3 25

Jeden z najmladších a tým aj menej známych aquaparkoch je tento, ktorý leží v meste s rovnakým názvom. Aj  Aquapark Trnava je už otvorený, no zatiaľ vám môžu ponúknuť wellness, výplavový vonkajší bazén a animačný program, ostatné atrakcie a bazény budú sprístupnené niekedy neskôr.

Thermal park Vrbov

Tento vodný svet nájdete na východe Slovenska, medzi Popradom a Kežmarkom. Je to termálne kúpalisko vhodné pre celú rodinu, a to doslova pre všetky generácie. Je to moderný komplex, ktorý prešiel v posledných rokoch viacerými rekonštrukciami. Svoje brány však ešte neotvoril a o presnom termíne sa zatiaľ nevie. Je to však len otázkou času.

Aquapark Delňa Prešov

Ďalej na východ si môžete spestriť chvíle v tomto vodnom svete, kde okrem bazénov a veľkej vodnej plochy nájdete taktiež vodné atrakcie ako vlnolamy, vodopády, trysky, alebo tobogany. Je tam však aj wellness centrum či sauny. Termín otvorenia nie je známy a zverejnený bude na oficiálnej stránke.

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.