TOP slovenské vodné priehrady vhodné pre výborné strávenie letných dní

11238

Keďže máme leto v plnom prúde a prichádzajú 2 mesiace prázdnin vašich ratolesti, je čas si priblížiť veľmi dobré miesta pre strávenie týchto letných chvíľ. Ak nie ste dovolenkový typ, nemáte dostatok financií na nejakú dovolenku pri mori alebo času, teraz vám ukážeme niekoľko krásnych vodných nádrži a plôch na našom malom Slovensku, kde sa okúpete zadarmo. A nie len to. Možno budete prekvapení, ale pri niektorých sa budete cítiť, akoby ste boli pri mori. Vyskúšať si tam môžete aj rôzne vodné športy, zábavu, v okolí výbornú turistiku a mnoho ďalšieho, čo ponúka dovolenka na Slovensku.

Zemplínska Šírava + Vinianské jazero

Alebo „slovenské more“, ako ju mnohí prezývajú. Nachádza sa na východnom Slovensku pri Michalovciach. Čo sa týka rozlohy, je to najväčšia vodná nádrž v našej krajine. Určite si tam dobre oddýchnete, vyskúšate niekoľko vodných športov, ale môžete okúsiť takisto bohatú a typickú večernú zábavu východniarov, ktorí milujú dobrú zábavu. Atmosféra je tam počas celého leta výborná a ten kto tam ešte nebol, mal by to zvážiť. V tesnej blízkosti sa nachádza aj Vinianské jazero, kde to taktiež žije a je tam naozaj krásne.

ZľavaDňa: Relax v hoteli Glamour**** pri Zemplínskej šírave s polpenziou a wellness

Zemplínska Šírava

1 25
Photo by wikimedia. Zemplínska Šírava
11 17
Photo by wikimedia. Vinné

Ružín

Táto vodná priehrada bola vytvorená umelo. Nájdete ju iba približne 20 km od Košíc. Je známa najmä svojou krásnou prírodou všade okolo. Okrem toho, že sa tam môžete okúpať, skúsiť vodné bicykle, člnky či rybárčiť, ponúka toho viac. Okolo sú 4 penzióny a každý má pre vás niečo. Nájdete tam napr. tenisový kurt, wellness, výrivky, kryté bazény, výborné jedlo a iné. Ak ste vášnivými turistami, vybehnite na vrch Sivec. Túra od vodnej nádrže Ružín  vám bude trvať približne hodinu. Z vrcholu budete mať krásny výhľad na celú vodnú priehradu i okolité prostredie. Ak ste z okolia alebo iba prechádzate, rozhodne sa tam zastavte.

Domaša

„Zelená perla“ východného Slovenska. Prednosťou tejto vodnej nádrže je to, že má krásnu modrozelenú vodu s výraznou samočistiacou schopnosťou. Takže, ak ste vášnivými plavcami alebo rybármi, toto je to správne miesto. Takisto teplé klimatické pomery prispievajú ku kvalitnému kúpaniu, keďže patrí medzi najteplejšie priehrady na Slovensku. Vyskúšajte si tiež vodné športy a iné.

4 24
Photo by wikimedia

Liptovská Mara

Čo sa týka objemu vody, tak práve táto vodná nádrž je najväčšia v našej krajine. Nájdete ju pri Liptovskom Mikuláši. Po jej hladine premávajú aj vyhliadkové lode, prostredníctvom ktorých ľudia najviac obdivujú tamojšie prostredie. Vyskúšať si však v lete môžete aj rôzne iné aktivity, napr. člnkovanie, surfovanie, jazdu na vodných skútroch a iné. 2 km južne od obce Bobrovník sa nachádza archeologická lokalita Havránok, kde je vybudované aj verejnosti sprístupnené múzeum v prírode.

ZľavaDňa: Dovolenka s wellness a bazénom na krásnom Liptove vo vynikajúco hodnotenom Sojka resort
6 26
Photo by wikimedia

Oravská priehrada

Táto vodná priehrada sa nachádza na severe Slovenska, neďaleko mestečka Námestovo. Výnimočná je tým, že v jej srdci je Slanický ostrov, ktorý je prezývaný aj ako ostrov umenia. Pravidelne tam totiž premáva výletná loď a v cene lístka je zahrnutá aj návšteva expozícii nachádzajúcich sa na tomto maličkom ostrovčeku. Tento zážitok vám určite stojí za návštevu Oravskej priehrady. Nehovoriac o tom, že sa tam budete cítiť akoby ste neboli na Slovensku, ale niekde pri mori. Patrí medzi tie najkrajšie vodné nádrže a jej návštevu vrelo odporúčame.

ZľavaDňa: Príjemný pobyt s polpenziou v hoteli Slanica priamo na brehu Oravskej priehrady
7 25
Photo by wikimedia

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. Uvádzate nepravdivé informácie:
    Pri rozlohe je to jednoznačné – vodné dielo na Orave sa rozprestiera na 34,39 kilometroch štvorcových a Šírava sa na ňu doťahuje s 33,5 km2.

    Správnosť kvízových odpovedí sa začne lámať pri otázke o objeme nádrží. Liptovská Mara obsiahne až 361,9 milióna metrov kubických, čo ju zdanlivo robí víťazom nad oravskými 350 miliónmi kubíkov. Tento údaj však pochádza ešte z roku 1953, keď Oravu zamerali a do pasportov jej zapísali číslo 350.

    Avšak nové zameranie v roku 1993 zistilo, že Oravská priehrada je väčšia: jej objem je 375,2 miliónov m3 pri kóte 603 metrov nad Baltským morom po vyrovnaní. Takže Oravská priehrada je najväčšia na Slovensku – a to aj rozlohou, aj objemom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.