Snár: Čo môže znamenať ak vás pes v sne sleduje alebo vás nebodaj pohrýzol? Voľnočasový výklad

25986

Snívanie o psoch môže byť rozmanité, mojkacie a kvôli tomu sa ani nebudete chcieť zobudiť. Môžu mať aj symbolický význam. Reprezentujú vaše inštinkty a skrytú povahu, skombinujú základné pocity, chovanie a reakcie. Psie sny vám pomôžu nahliadnuť do vašich myšlienok o priateľstve a lojalite, či ochrane. Psy v snoch môžu tiež symbolizovať duchovný význam a pôsobiť ako znamenia, že máte dôverovať vašim rozhodnutiam. Nižšie vám ponúkame voľnočasový snár, ktorý si môžete prečítať po snení so psom.

pes beží

Čo môžu znamenať sny o psoch podľa snárov?

Psy v snoch majú tendenciu symbolizovať ľudské vzťahy, ale tiež sú spojené s emóciami, ktoré môžete cítiť v náročných situáciách vo vašom živote.

Často je sen o psovi známou toho, že musíte niekoho chrániť. Predstavujú šťastie v širokej škále kultúr. Keltovia spájajú psy s galskými bohmi liečenia a úspešného lovu. Čínska mytológia verí, že psy prinášajú šťastie do domácnosti. Nie je preto neobvyklé, že sú sny o nich považované za dobré znamenie.

Tip na článok: prejdite na náš online snár pre viac významov snov.

pes sa smeje

Je dôležité si uvedomiť, že typ psieho snu, ktorý máte, môže ovplyvniť aj jeho význam. Snívanie o šťastnom šteniatku, môže byť pozitívnym znamením. Agresívny alebo pes čo hryzie, môže zasa znamenať niečo úplne iné. Miesto a aktivita sú veľmi významné. Rovnako ako plemeno a farba.

 

Šťastné šteniatka môžu byť predstaviteľom starostlivého inštinktu hlboko v nás. Vidieť šteniatka s ich matkou môže symbolizovať vašu lásku k starostlivosti a dokonca naznačovať túžbu sa o niekoho starať.

Ak začínate s podnikateľským plánom alebo projektom, vrh šteniat môže symbolizovať, ako dlho bude trvať, než dôjde k realizácii. Ak uvidíte jedno dobromyseľné šteňa, môže to znamenať vašu vyrovnanú osobnosť, zdravú životnú energiu alebo zlepšenie vzťahu.

Snár: mŕtvy pes

Ak sa vám snívalo o mŕtvom psovi a nebodaj o tom ktorého vlastníte nebojte sa. Nejde o žiadne veštenie budúcnosti, môže to skôr znamenať, že sa o psa veľmi bojíte. Psy sú často našou barličkou v necitlivom svete a tak máme tendenciu sa na nich „upnúť“. Vedomie, že s veľkou pravdepodobnosťou prežijete svojho psa môže byť tiež zakorenené vo vašom podvedomí sa spôsobovať vám strach z jeho smrti.

šteniatka

Keď vás pes v sne sleduje

Rovnako ako v skutočnom živote psy nie sú vždy perfektné. Niekedy sú nevrlé, agresívne a dokonca môžu pohrýzť a zaútočiť. Sny o tom, ako vás prenasleduje pes, môžu symbolizovať úzkosť alebo strach z rozhodovania vo vašom osobnom alebo pracovnom živote. Pravdepodobne predstavuje tlak a potrebu unikať, najmä ak ste sa pri behu báli.

Ak vás prenasleduje pes, cítite sa zaťažený a je tam násilie, pravdepodobne sa bojíte neznámeho. Priateľský bežiaci pes k vám, znamenie do budúcna. Napríklad kariérny postup. Narozdiel od agresívnej naháňačky naznačujúcej problémy.

Pes hrýzol alebo bol agresívny

Snívanie o agresívnych psoch môže znamenať, že niekto vo vašom živote je nelojálny a nedôveryhodný. Nahnevaný štekajúci pes vie znamenať, že ste píliž náročný. Sen o útoku psa znamená, že máte problémy v komunikácii s ostatnými. Zatiaľ čo útok psej svorky môže predstavovať vašu prácu na vašom šťastí. Zlé psy symbolizujú váš vlastný hnev voči ostatným ľuďom. Avšak sny so psom, čo hryzie majú viaceré významy. Uhryznutie do nohy znamená nedostatok životnej rovnováhy, do zápestia sa zadržovanie, a do ruky to, že vám niekto z blízkych môže ublížiť.

čierno-biely pes

Snár: Snívalo sa vám o štvornohom miláčikovi z minulosti

Kto by nemal rád myšlienku snívania o psovi zo svojej minulosti? Najmä ak nám stále veľmi chýba? Tento typ snov je veľmi významný neočakávanými spôsobmi. Pokiaľ snívate o milujúcom maznáčikovi z detstva, mohlo by to znamenať potrebu pohodlia. Taktiež snívanie o psovi, ktorého ste niekedy vlastnili, môže jednoducho znamenať vám niekto alebo niečo vo vašom živote chýba. Snívanie o psovi, ktorý zomrel, môže byť mať význam toho, že s vami chce nadviazať spojenie. Môže znamenať návšteva vášho miláčika to, že je stále nablízku a stráži vás. A to je symbolizovanie psa ako ochrancu. Snívanie o psovi z minulosti vie byť vaším vlastným jedinečným spôsobom, ako sa uzavrieť alebo snažiť sa ostať s týmto zvieraťom v spojení.

Na úplne opačnom konci spektra môžete snívať o adopcii nového psa znamenať, že cítite potrebu spoločnosti. Ak máte v sne obdareného psa resp. nadaného berte to ako pozitívne znamenie. Môže to znamenať, že vás chráni vyššia moc.

Prečítajte si tiež: Čo hovorí snár na snenie o mačkách ?

hnedý pes

Snár: Aktivity so psom

Význam vášho psieho sna môže tiež závisieť na vašej zvolenej aktivite. Ak škrabkáte psa po brušku v sne, cítite sa vo vzťahu spokojní a hlboko dôverujete vášmu partnerovi. Ak psa venčíte, môžete čoskoro očakávať úspech a dosiahnuť svoje ciele. Keď vidíte niekoho iného venčiť psa, cítite, že máte nad svojím životom zodpovednosť. Ak pes chodí ako človek, môže to znamenať, že čoskoro sa stane niečo neočakávané.

 

Farba psa: biely, čierny, hnedý …

Farba štvornohého kamaráta je pravdepodobne irelevantná. Ak vnímate niektoré farby inak ako ostatné môžete si to možno asociovať. Čierna – smútok, negatívne emócie. Biela – nádej, bude lepšie. Ale neprikladali by sme tomu váhu. Ide skôr o kontext sna bol pes veľký čierny a desivý? Ale ani v tomto prípade nemusí sen znamenať vôbec nič a vy listovaním rôznych snárov len strácate čas.

biely pes

Snár: Našli ste psa

Snívanie o nájdení psa môže tiež znamenať potrebu spoločnosti, rovnako ako adopcia. Chorý pes zasa symbolizuje zanedbaný vzťah. Snívanie o zranenom psovi môže znamenať, že máte obavy o svoje zdravie alebo priateľstvo. Prípadne máte pocit, že ste sa o svojho minulého psa dosť nestarali. V prípade, že vás pes neznáša, môže to znamenať potrebu dostať sa z náročnej situácie. A ak dávate psa preč, znamená že by ste mohli byť nelojálny. Snívanie o svorke psov je istým znamením potrebu súdržnosti, najmä ak ste jej súčasťou.

Slovo na záver

Snívanie nás prináša na tajomné miesta vo svete. Prenesie nás do exotických krajín či vie nahnať strach. Nevieme ho ovládať. Neprikladajte mu nezvratný význam. Môže ale nemusí znamenať nič. Nevie veštiť budúcnosť. Často vie reflektovať minulosť. Avšak vie ju poskladať nesúrodých situácií. Sny sú obrazom našich dní. V tom ako si náš mozog spracováva informácie. Snívanie o psoch je rozhodne zaujímavé. A rozhodne príjemnejšie ako o hadoch. Či iných potvorách ako pavúky. Radšej sen o lízajúcich šteniatkach ako o bodajúcich sršňoch. Snár je len voľnočasový výklad sna, dôležité je to, čo sa deje keď nespíte. Ak vám sny vyvolávajú problémy navštvíte odborníka.

Veronika Lokšová
Volám sa Veronika. Študujem Veterinárnu hygienu a ekológiu v Brne. Zaujímam sa o životné prostredie a udržateľný spôsob života. Medzi moje najobľúbenejšie kratochvíle patrí jazda na koni, venčenie mojej kólie a fotografovanie prírody.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre