Snár online: čo znamenajú sny o tehotenstve, smrti, padaní, zuboch či svadbe? Ich význam môže byť rôzny

48326

Ľudstvo sa odjakživa pokúšalo vyriešiť záhadu našich snov. Starým šamanom sa obyvatelia dávnych kmeňov zdôverovali a následne to spolu spísali ako snar. Dnes existuje dokonca špeciálna disciplína zaoberajúca sa ich študovaním, ktorá sa nazýva oneirologia. Tí, ktorí uprednostňujú ezoterickú stránku vecí pred vedou, si radi interpretujú svoje sny podľa „neoverených informácii“ a veria, že snami môžu predpovedať budúcnosť pomocou rôznych snárov.

V tomto článku si zhrnieme odborný výklad snov a rovnako ich význam podľa rôznych voľnočasových snárov online. Je už na vás na ktorú stránku sa prikloníte a či budete dávať svojim snom význam alebo nie.

snár

Snár podľa psychológov

Psychológovia myslia, že sny presne odrážajú náš súčasný stav a že sa naše podvedomie z času na čas snaží prostredníctvom snov povedať niečo dôležité. Existujú tzv. univerzálne sny, ktoré niekedy máva každý z nás a psychológovia majú pre vás aj vysvetlenia daných snov.

Sen o padaní

falling photo

V dospelosti vidíme častejšie padanie ako lietanie. Podľa psychológa Iana Wallaceho, sen o páde symbolizuje strach zo straty kontroly. Vo svojom živote už nedokážete ovládať takmer nič, pretože vo vašom živote prebehli niektoré drastické zmeny, na ktoré ste neboli pripravení. Zamyslite sa nad tým, v ktorej oblasti života (práca, vzťahy, financie, zdravie atď.) sa cítite najviac potláčaní alebo zraniteľní, ako aj o spôsoboch ako to napraviť.

Niektorí vedci však vysvetľujú sny o páde jednoduchou fyziológiou. Keď telo „padá“ do spánku, nervový systém a krvný tlak sa začína upokojovať, pokles srdcovej frekvencie a zaspávajúci mozog môžu túto fyziologickú zmenu vnímať ako nebezpečenstvo alebo blížiacu sa smrť, a preto vás náhle zobudia. Opačnou verziou tohto sna je lietanie, ktoré znamená oslobodenie sa od nejakého bremena a získanie požadovanej slobody.

Snár o vypadávaní zubov, smrti či zranení

Naše podvedomie interpretuje zuby ako zbraň či indikátor sily. „Možno ste sa nedávno v reálnom svete cítili neozbrojení a bezmocní,“ vysvetľuje to Penney Peirce. Ďalšia odborníčka, ktorá mnoho rokov študuje sny, Patricia Garfieldová, spája sny o vypadávaní zubov so skrytým hnevom. Spravidla, keď chceme potlačiť hnev zatneme zuby a tie začnú škrípať. Tento sen môže naznačovať, že je najvyšší čas zbaviť sa negatívnych pocitov.

Veľmi často môžete mať sny aj o tom, že ste zranení, chorí alebo umierate. Tieto sny však spôsobujú zdesenie. Je to jednoducho váš strach z budúcnosti a nevyhnutné zmeny, ktoré sa budú týkať aj vašich blízkych. Ak vidíte svoju vlastnú smrť, znamená to, že niektorá časť vás z minulosti zomiera, aby poskytla priestor niečomu novému.

Neúspech na skúške či verejnom vystúpení v sne

Chystáte sa urobiť skúšku a zrazu si uvedomíte, že si nič nepamätáte alebo že nedokážete povedať ani slovo, keď stojíte pred veľkým publikom? Tieto sny môžu zažiť nielen študenti, ale aj ľudia, ktorí už dávno skončili štúdium. Je pravdepodobné, že ste zažili stres krátko pred spaním, alebo ste sa o niečo veľmi obávali. V takom prípade je lepšie si na chvíľu oddýchnuť a zrelaxovať.

Snar o nevhodnom oblečení

funny clothing photo

Možno sa vám snívalo, že ste sa ocitli na verejnom mieste, kde ste mali oblečené nevhodné oblečenie alebo vôbec nič. V tejto situácii je dôležité venovať pozornosť pocitom, s ktorými ste sa v sne stretli. Za týmito snami zvyčajne nasleduje pocit hanby a rozpakov. Psychológ Ian Wallace poznamenáva: „Znamená to, že sa cítite zraniteľní vo svojom novom zamestnaní alebo vo svojom novom vzťahu a obávate sa, že ostatní sa dozvedia o vašich slabých stránkach.“

Ak sa však v sne necítite zahanbení, ale ste na seba hrdí, má sen opačný význam. Možno cítite nedostatok uznania a obdivu a chceli by ste, aby ostatní vedeli viac o vašom talente a osobnosti.

Snar: sníva sa vám, že vás niekto prenasleduje?

Takéto sny majú niekoľko rôznych významov. Odborníčka v oblasti snov, Lauri Loewenberg, hovorí: „Ľudia, ktorí majú tendenciu vyhnúť sa konfliktu a obávajú sa spôsobovania problémov, budú mať opakujúci sa sen o prenasledovaní.“

Venujte pozornosť tomu, čo vás prenasleduje, symbolizuje to nepríjemný pocit alebo situáciu, o ktorej v skutočnom živote nerozmýšľate. Môže ísť o dlh alebo závislosť. Ste prenasledovaní osobou, ktorú poznáte? Porozmýšľajte o tom, s čím alebo s kým túto osobu spájate. Môže to tiež naznačovať inú osobu alebo dokonca časť vašej osobnosti, ktorú si vo svojom sne nechcete pripustiť (ako skrytý talent alebo ašpirácia).

Teória tiež hovorí, že sny o úteku od niekoho sú jednoducho ozveny primitívnych inštinktov, ktoré sú v našich génoch vďaka našim predkom. A to všetko preto, že neustále utekali pred predátormi.

Sen o katastrofe či apokalypse (konci sveta)

end of world photo

Zrejme každému z vás sa už snívalo o prírodných alebo človekom spôsobených katastrofách, kde ste sa báli o svoj vlastný život alebo životy blízkych. Tieto sny môžu naznačovať osobné problémy, ktoré sa vám vymkli spod kontroly alebo sú výsledkom pocitu, ktorý niečo ohrozuje. Situáciu samozrejme zhoršujú aj neustále správy v médiách o katastrofách a teroristických činoch. Výsledkom je, že sa cítime zraniteľní.

Niekedy, keď máte nočnú moru, sa snažíte zakričať nahlas, ale cítite, že ste stratili hlas, čo spôsobuje ešte väčší strach. Psychológovia to vysvetľujú ako spánkovú paralýzu. Môže to byť vnímané ako neschopnosť hýbať sa, hovoriť a v niektorých prípadoch aj dýchať.

Snár o tehotenstve

pregnancy photo

Môže to znieť divne, no nie sú to len ženy, ktoré môžu snívať o tehotenstve. Psychológ David Bedrick hovorí: „Tehotenstvo symbolizuje niečo nové, čo v nás rastie.“ Podvedome tak snívate o „pôrode“ nového fascinujúceho kreatívneho projektu. Môže to byť čokoľvek, od napísania knihy až po opravu domu. Je čas stanoviť si cieľ a ukázať svetu, ako sa dokážete ujať novej úlohy.

Meškanie na vlak či dôležité stretnutie

Sny, v ktorých bežíte za odchádzajúcim vlakom alebo v ktorých idete neskoro na dôležité stretnutie, sa môžu vyskytnúť pomerne často. Podľa odborníka na sny, Michaela R. Olsena, môžu napríklad symbolizovať strach, že prídete o niečo veľmi dôležité vo vašich vzťahoch alebo pri výchove dieťaťa. Ak ste neustále zaneprázdnení a nemáte veľa času na niektoré vecí v skutočnom živote, vaše podvedomie signalizuje, že je čas, aby ste prehodnotili svoj denný rozvrh a našli si čas na skutočne dôležité veci.

Snáre o miestnostiach

Sny o nových izbách sú o sebapoznaní. Ak sa vo vašom sne ocitnete v neznámom dome, znamená to, že sa nepoznáte dobre a snažíte sa zanedbať niektoré časti svojej osobnosti. Samostatná neznáma miestnosť symbolizuje, že máte skrytý talent, zručnosť alebo príležitosť, ktorú ste doteraz nevyužili.

Psychoterapeutka Eddie Traversa si myslí, že niektoré miestnosti podvedome spájame s určitými procesmi. Kuchyňa je miesto, kde sa výrobky transformujú na hotové jedlo, čo znamená, že práve prechádzate vnútornými zmenami. Kúpeľňa je symbolom oslobodenia sa od zbytočnej záťaže. Môže to symbolizovať, že je čas zbaviť sa niečoho, čo už nie je potrebné. Kúpeľňa je symbolom očistenia, čo znamená, že cítite potrebu objasniť veci alebo ich vidieť v inom svetle. Spálňa zas prezentuje okolnosti, ktoré vás znepokojujú vo vašom vzťahu.

Ezoterické a voľnočasové snáre online

Druhá skupina ľudí prikladá význam snov na základe rôznych snárov, ktoré sa opierajú o výklad na základe kultúry alebo iného mysticizmu či symbolizmu. Tieto snáre sú zábavnou voľnočasovou aktivitou ale nemali by ste podľa nich robiť dôležité životné rozhodnutia. A už vôbec neodkladajte návštevu odborníka ak vám vaše sny spôsobujú v živote problémy napríklad so spánkom. Nižšie ponúkame rôzne výklad snov na základe voľnočasových snárov.

Snár o hadoch

snake photo

Hady sú v mnohých kultúrach mýtické stvorenia. Preto si našli svoje zastúpenie aj v rôznych snároch. Z hadov má mnoho ľudí aj strach, čo je pochopiteľné keďže niektoré z nich sú potencionálne nebezpečné aj pre človeka. Hady sa podľa snárov spájajú skôr s negatívnymi emóciami a pocitmi. Často sú sny s hadmi považované za nočné mory. Niektoré snáre ich pripisujú aj význam ako múdrosť. Sny o hadoch môžu mať rôzny význam ale skôr negatívny podľa rôznych snárov.

Snár o deťoch

Sny o tých najmenších sú pochopiteľné a pomerne časté. Neda sa špecifikovať či majú pozitívny alebo negatívny význam. Často sny o deťoch znamenajú, že jednoducho po dieťati túžite alebo sa nachádzate vo veku kedy na vás tlačí spoločnosť. Snáre o deťoch ponúkajú širokú paletu významov. Počujete v snoch detský plač? Môže ísť o traumu z detstva. Snívate o tom, že ste dieťa? Možno si prechádzate náročným obdobím a snívate o časoch bez starostí a bezpečia. Prečítajte si čo hovorí o deťoch snár.

Snár o mačkách

cat photo

Mačky sú v dávnych kultúrach rovnako mystické a zaujímavé ako hady. Na rozdiel od psov si nikdy človek nebol istý ich podriadenosťou a poslušnosťou . V starovekom Egypte dokonca znázorňovali rôzne božstvá. Snáre preto mačkám pripisujú mnoho významov. Možno budete mať šťastie, možno sa vyhnete nešťastiu. Možno ste len príliš zvedavý človek. Náš online snár o mačkách vám načrtne viacero významov mačacich snov.

Snár o psoch

Sny o psoch môžu mať trochu iný význam ako tie o mačkách. Ľudia sa aj delia na tých, ktorí majú radi mačky a tých, ktorí uprednostňujú psov. Pes je lojálny, verný kamarát často symbol bezpečia a lásky. Preto sú sny o psoch často pozitívne. Môžu byť samozrejme aj negatívne. Takéto sny podľa rôznych snárov online symbolizujú napríklad čierne psy alebo agresívne psy. Po každom sne viete aký pocit to vo vás zanechalo. Sústreďte sa skôr na to. Prečítať si môžete snár o psoch online.

Sny o vode

Voda, základný element života. Potrebujeme ju k prežitiu ale mnohým spôsobuje aj strach. Neviete plávať alebo sa vám stala traumatizujúca udalosť spojená s vodou v destve? To môže byť príčinou rôznych nočných môr o vode. Voda podľa snárov môže symbolizovať aj aj neistotu, nebezpečie. Oceány môžu symbolizovať silu a nezlomnosť. Nahliadnite do snáru o vode.

Snár o peniazoch

rich photo

Peniaze sú takmer nová „voda“. Potrebujeme ich k životu všetci. Snáre o peniazoch sú často jednoduché a priamočiare. Máte finančné ťažkosti? Zrejme sa vám sníva o peniazoch. Ale sny o eurách, dolároch či českých korunách môžete mať aj vtedy keď sa vám v živote začalo dariť. Očakávate povýšenie v práci? Možno vás ale čakajú vačšie útraty, ktoré narušia váš rozpočet. Snáre o peniazoch online hovoria o viacerých scenároch. Inšpirujte sa.

Snár o vlasoch

Vlasy, symbol krásy pre mnohé ženy. Sny o vlasoch môžu podľa snárov online znamenať, že máte problém so sebavedomím. Možno sa necítite isto a príťažlivo. Možno naopak máte problém s vlasmi. Niekomu sa vlasy spájajú s detstvom a tak podobne ako keď sa vám sníva, že ste dieťa tak aj sen o vlasoch môže znamenať, že túžite po bezpečí a istote. Sny o vlasoch mávajú aj muži a podobne ako u žien to môže súvisieť so sebavedomím alebo strachu zo starnutia či dokonca smrti.

 

Sny o medveďoch online

Medvede, často považované za ťarbavé zvieratá, ktoré sa ťažko pohybujú. Pravda je však iná. Medveď je veľmi efektívna a robustná šelma. Sny o medveďoch sú podľa snárov široké ako mnoho iných snov o zvieratách. Niektoré snáre im prikladajú význam na základe farby. Hnedý medveď môže znamenať niečo iné ako čierny. Ak sa vám sníva napríklad o polárnych bielych medveďoch možno máte strach z klimatickej krízy alebo sa cítite ohrozený. Online snáre o medveďoch vám prezradia viac.

Záver

Ako vidíte sny sú naozaj tajomné a to nie len pre ezoterikov ale aj odborná obec sa v tomto rozchádza. Sny majú význam podľa rôznych snárov ale aj podľa psychológov. Niektorí odborníci sa však zhodujú, že sny nemusia znamenať vôbec nič. Je dôležité sa starať o svoje duševné zdravie a identifikovať ak vás niečo v živote trápi. Ak vám sny spôsobujú problémy je potrebné vyhľadať odbornú pomoc. A vy ako? Sníva sa vám často? Podeľte sa o svoje názor v komentároch.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre