Medzi realitou a fantáziou: 12 neuveriteľných sôch talentovanej umelkyne

1251

Kaori Kurihara je japonská keramikárka, ktorá pracuje s hlinou tak, ako ste ešte nevideli. Jej keramické sochy predstavujú nadpozemské plody inšpirované skutočným exotickým, ale aj vymysleným ovocím. Všetky jej diela vyzerajú až neuveriteľne reálne, akoby ich vzala z čarovného lesa. Je to však výsledok jej obrovského talentu, kreativity a tvrdej práce.

Umelkyňa uviedla, že ju nesmierne inšpiruje opakovanie geometrických foriem, ktoré vídame v rastlinách. Aj preto sa ich fascinujúce vzory a textúry snaží zobraziť vo svojich keramických prevedeniach.

Ovocie, ktoré ju inšpirovala vytvoriť tieto zaujímavé sochy, bol durian. Ide o ostnaté ovocie z juhovýchodu Ázie, ktoré je známe svojou štipľavou arómou a ostrosladkou chuťou. V niektorých svojich dielach preto reprodukuje jeho ostnatú šupku a pridáva jej nezvyčajné farby a fantastické detaily. Takýmto spôsobom vytvára z exotického ovocia magické diela.

Prezradila, že od začiatku ju nesmierne inšpiroval jedinečný tvar durianu. To, čo vytvára, je vlastne stelesnením jej predstavivosti. Inšpiruje sa prírodou, pričom osciluje medzi realitou a fantáziou.

Každú sochu vyrába ručne a najviac dbá o dokonalú precíznosť. Najprv vytvorí základ diela a následne pracuje na detailoch a vzoroch. Po dokončení návrhu ho zabalí do plastového obalu, až kým sa nedostane na rad vypaľovanie. Všetko toto sa deje v jej parížskom ateliéri a viac zo zákulisia môžete vidieť na jej Instagrame.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre