8 absolútne šokujúcich vecí, ktoré sa našli v nákupných vozíkoch

1314

Bez ohľadu na to, či si vyberiete nákupný vozík v obchode alebo si ho prinesiete z parkoviska, zvyčajne sa predpokladá, že vozík bude prázdny pred začiatkom vášho nákupu v ktoromkoľvek maloobchode alebo obchode s potravinami. Občas sa však môže stať, že v ňom nájdete odhodenú účtenku, nákupný zoznam alebo kúsky odpadkov, ktoré tam zanechal predchádzajúci zákazník. Teraz si predstavte, že by ste vozík z parkoviska miestneho obchodu s potravinami vyzdvihli len preto, aby ste v ňom objavili výherné žreby lotérie, novorodenca opusteného v batohu alebo vzácneho hada, ktorý sa v ňom udomácnil. Hoci sa tieto scenáre môžu zdať prehnané, ide len o niekoľko prekvapivých, ale veľmi reálnych objavov, ktoré sa našli v nákupných vozíkoch na rôznych obchodných miestach. Tu je osem absolútne šokujúcich (a desivých) vecí, ktoré sa našli v nákupných vozíkoch.

Víťazné lotériové tikety

Výlet do obchodu s potravinami sa pre jeden pár v anglickom Cambridgei stal neobyčajným, keď v nákupnom vozíku objavil víťazné žreby lotérie. Richard Haslop a jeho manželka boli v supermarkete Tesco v Cambridge tesne po Vianociach 2022, keď jeho manželka našla v nákupnom vozíku pred obchodom šesť tiketov – z lotérie Euro Lotto a Národnej lotérie – spolu so šekom na 1 500 libier vystaveným na meno Barry Levett.

white and red printer paper
Photo by Waldemar on Unsplash

Našťastie, manželia Haslopovci mali v úmysle byť dobrými samaritánmi a najprv sa pokúsili nález oznámiť zákazníckemu servisu. Kvôli fronte to však manželia nemohli urobiť a rozhodli sa Levetta vystopovať prostredníctvom sociálnych médií. Haslop preto o náleze výhry informoval vo viacerých skupinách a na nástenkách miestnej komunity na Facebooku, až sa mu nakoniec podarilo Levetta vypátrať. Keď však Haslop prišiel do Levettovho domu, starší pán bol presvedčený, že tikety a jeho výhra sú stále v jeho spálni. Keď mu Haslop oznámil, že tikety a šek sú v jeho dodávke, Levett si to išiel overiť na poschodie. Prirodzene, Levett „asi o päť minút neskôr zišiel dolu, takmer sa triasol a bol trochu vystrašený“ pri pomyslení na stratenú výhru. Našťastie Levettov strach trval len krátko, pretože Haslop mu lístky a výhru vrátil.

Škrtič Boa

Hoci slogan spoločnosti Target znie „Očakávajte viac“, zamestnanci a zákazníci predajne v meste Sioux City v štáte Iowa 12. augusta 2023 dostali oveľa viac, ako očakávali, keď sa v predajni objavil exotický had. V nákupnom vozíku sa našiel schúlený takmer dvojmetrový hroznýš červenochvostý kolumbijský. Dcéra Lindsay Alvarezovej, ktorá je zamestnankyňou v predajni Target v Sioux City, sa postarala o fotografie ako dôkaz prekvapivého nálezu a podelila sa o ne so svojou matkou, ktorá neskôr fotografiu zverejnila na sociálnych sieťach. Kontaktovala sa kontrola zvierat, ktorá plaza z objektu odstránila. Hada neskôr previezli do Centra pre adopciu a záchranu zvierat v Sioux City, kde ho pomenovali Targeé – na počesť obchodu, v ktorom ho našli.

brown snake on focus photographty
Photo by Jan Kopřiva on Unsplash

Hoci nie je isté, ako sa had dostal do obchodu, úrady sa domnievajú, že sa mohol preplaziť z neďalekého bytového komplexu, utiecť z auta alebo ho tam niekto nechal. Zákony mesta Sioux City však zakazujú chovať hady Boa ako domáce zvieratá. Majiteľ mal sedem dní na to, aby sa prihlásil, ale musel by predložiť dôkaz o vlastníctve a musel by mať adresu, na ktorej by hada umiestnil mimo hraníc mesta. Hoci záchranári čakali týždeň, nikto sa o Targeého neprihlásil a had bol daný na adopciu. Našťastie sa do veci vložil Dan Fogell, profesor z Lincolnu v Nebraske, ktorý súhlasil, že plazovi poskytne nový domov na Southeast Community College, kde bude Targeé využívaný na vzdelávacie účely v triede.

Mŕtvola

Dňa 12. marca 2023 polícia v meste Chico v Kalifornii prijala telefonát o tele zabalenom v bielej fólii v nákupnom vozíku pri vchode do obchodu s potravinami FoodMaxx. Počas vyšetrovania polícia získala záznam z bezpečnostnej kamery v obchode, na ktorom sa ukázalo, že muž, neskôr identifikovaný ako 48-ročný Timothy Wiechert, 10. marca 2023 okolo 6.20 h ráno vozík odviezol do obchodu a nechal ho v blízkosti toaliet. Zamestnanec obchodu neskôr vozík premiestnil pred vchod, kde stál bez pohybu dva dni, kým ho zákazníčka na vozíku nepotrebovala premiestniť, aby mohla vstúpiť do obchodu. Až 12. marca 2023 okolo 16:30 si vozík všimol pracovník bezpečnostnej služby a po objavení tela vo vnútri, ktoré bolo neskôr identifikované ako 61-ročný David Niles, zavolal záchranku.

man in yellow jacket and pants holding white and red plane
Photo by Isaac Quesada on Unsplash

Wiechert bol v ten deň ráno zatknutý a už bol vo väzení pre obvinenie z pokusu o vraždu po tom, ako ho istá žena videla ako škrtí ženu na zemi. Dňa 20. marca 2023 bol Wiechert obvinený z vraždy Nilesa a z porušenia podmienky, keďže si odrezal monitor na členku. Okresný prokurátor sa domnieval, že oba prípady spolu súvisia, keďže 28-ročná žena, Niles a Wiechert boli údajne bezdomovci a žili v oblasti neďaleko FoodMaxxu, kde došlo k obom incidentom.

Žiletka na holenie

To, čo sa mohlo začať ako bežný nákup v spoločnosti Walmart, sa pre jednu ženu v Cedar Parku v Texase skončilo návštevou nemocnice. 13. novembra 2019 bola Silver Taylorová na bežnom nákupe v miestnom Walmarte, ale keď stála v rade v lekárni, dvaja zákazníci jej oznámili, že jej krvácajú ruky. V jednom momente Taylor omdlela a v dôsledku straty krvi sa udrela do hlavy. Na miesto boli privolaní záchranári, ktorí vtedy objavili žiletku zaseknutú v rukoväti nákupného vozíka. Nanešťastie čepeľ smerovala dovnútra a bola mimo ženinho zorného poľa.

person holding gray metal tool
Photo by Helen Barth on Unsplash

Taylor previezli do miestnej nemocnice, kde ju vyšetrili, aby sa uistili, že nemá vnútorné krvácanie. Utrpela však tri veľké hlboké tržné rany na pravej ruke a jednu menšiu tržnú ranu na ľavej ruke, ktoré jej ošetrili a následne silno obviazali. Polícia začala vyšetrovanie, aby zistila, či išlo o úmysel alebo nehodu. Taylor však následne podala žalobu na spoločnosť Walmart za zodpovednosť za škodu spôsobenú prevádzkou a nedbanlivosť.

Novorodenec

Večer 5. júna 2017 prechádzal chodec po parkovisku obchodu s potravinami Food City v meste Tempe v Arizone, keď v jednom z nákupných vozíkov v obchode uvidel znepokojujúci nález – novorodené dievčatko zabalené do deky a vložené do malého čierno-ružového ruksaku Jonas Brothers. Chodec upozornil manažéra obchodu, ktorý následne kontaktoval políciu. Predpokladá sa, že dieťa, ktoré malo ešte stále pripojenú časť pupočnej šnúry, sa narodilo jednu až tri hodiny pred tým, ako bolo opustené len 15 metrov od miesta, kde sa nachádza Hniezdo záchrany.

baby in white knit cap lying on white textile
Photo by kaushal mishra on Unsplash

Hoci teplota novorodenca sa večer, keď bolo objavené, pohybovala medzi 39 až 40 °C, zázračne sa ukázalo, že je v dobrom zdravotnom stave. Polícia v Tempe hľadala pomoc u verejnosti v nádeji, že nájde niekoho, kto by mohol mať informácie o totožnosti novorodenca, totožnosti jeho rodičov alebo informácie týkajúce sa batohu. Dievčatko však bolo neskôr umiestnené do pestúnskej starostlivosti.

Dva tisíce dolárov v hotovosti

Vojnový veterán Robert Sneed a jeho malá dcéra sa v júni 2023 vybrali na bežný večerný nákup do miestneho Walmartu v meste Gallipolis v štáte Ohio. Keď však Sneed vytiahol nákupný vozík, všimol si niečo, čo vyzeralo ako kus papiera. V domnienke, že ide o niekoho nákupný zoznam, sa ho Sneed chystal vyhodiť. Potom si Sneed všimol, že „papier“ je trochu ťažký, a neskôr si uvedomil, že je to vlastne obálka. Vo vnútri obálky bol bankový doklad a niekoľko stodolárových bankoviek – spolu 2 000 dolárov. Sneed našťastie neváhal a urobil správnu vec, pôvodne plánoval vziať hotovosť späť do banky Ohio Valley Bank vo vnútri obchodu Walmart, kde bol výber uskutočnený, ale bohužiaľ, vzhľadom na čas vedel, že banka je už zatvorená.

100 US dollar banknote
Photo by Jp Valery on Unsplash

Potom požiadal vrátnika, aby išiel s ním a našiel vedúceho predajne. Sneed odovzdal obálku manažérovi, nakúpil si a potom sa vybral domov. V ďalšej snahe uistiť sa, že sa peniaze dostali späť k právoplatnému majiteľovi, Sneed uverejnil na Facebooku príspevok týkajúci sa nájdených peňazí. Vďaka Sneedovej úprimnosti hovorca spoločnosti Walmart neskôr potvrdil, že peniaze si majiteľ vyzdvihol ešte v ten večer.

Krabica popola

V septembri 2015 našli úradníci v nákupnom vozíku v miestnom obchode Walmart v meste Kilgore v Texase krabicu s popolom. Po tomto náleze začala dôstojníčka Angela Burchová, pracovníčka oddelenia majetku a dôkazov polície v Kilgore, vyšetrovanie s cieľom zistiť, komu pozostatky patrili. Vyšetrovanie ukázalo, že popol patril americkému námorníkovi Donaldovi Krellovi, veteránovi kórejskej vojny. Krell mal byť pochovaný v okrese Van Zandt, ale bohužiaľ, jeho popol sa tam nikdy nedostal a bol roky nezvestný.

a person holding a vase with a statue of a person
Photo by Sysoda Chau on Unsplash

Po identifikácii pozostatkov sa Burchová rok snažila nájsť Krellovu rodinu a priateľov, aby zabezpečila, že mu bude vzdaná pocta a bude riadne pochovaný. Nakoniec sa jej podarilo vypátrať Krellovu dcéru, ktorá žila v Anglicku. V Deň veteránov v roku 2016 bol Krell konečne uložený na odpočinok za účasti policajtov a ďalších veteránov. Dôstojníčka Burchová neskôr dostala cenu za „nezištné a starostlivé“ úsilie pri zabezpečovaní riadneho pohrebu pre Krella.

Zbraň zabalená do viac ako desaťtisíc dolárov

11. júla 2017 sa 22-ročný Omar Allen, 25-ročný Kimoy McDonald a 27-ročný Jovoni Coombs pokúsili nakúpiť potraviny v hodnote približne 80 dolárov v predajni Fairway Market v meste Stamford v štáte Connecticut. Po tom, čo im však bola karta niekoľkokrát odmietnutá, sa skupina rozhodla obchod opustiť. Nevedno prečo, pri odchode nechali v nákupnom vozíku plastovú tašku, v ktorej sa nachádzala zbraň zabalená v hotovosti vo výške viac ako 10 000 USD.

white and black rolled textile
Photo by Piotr Łaskawski on Unsplash

Keď si skupina uvedomila svoju chybu, vrátila sa do obchodu a hľadala tašku s tým, že v nej nechala telefón. Nanešťastie pre nich už bolo neskoro, pretože po tom, čo si predavač v obchode všimol zbraň, manažér kontaktoval políciu. Hoci nebolo isté, čo mala skupina v pláne, všetci traja muži boli zadržaní. Allen bol obvinený z trestného činu držania pištole alebo revolvera, nosenia pištole bez povolenia a z bezohľadného ohrozovania. McDonald a Coombs boli obvinení z bezohľadného ohrozenia.

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre