Spiatočná letenka do Osla počas Veľkej noci teraz iba za 15€!

475

Ak sa chystáte navštíviť niektorú škandinávsku krajinu, teraz máte výbornú možnosť odletieť priamo do Osla. Oslo a vcelku krajina Nórsko patria medzi najkrajšie a kde inde pozorovať severské svetlá, ak nie tam?

Photo by Timo81

Poletíte spoločnosťou Ryanair do nórskeho Osla. Dostaviť sa však musíte do Krakova odkiaľ poletíte. Spiatočnú letenku si môžete zakúpiť za cenu iba 15€. Viac na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. už počas Veľkej noci a to od 27.3.-5.4.2018. Let trvá okolo 2 hodín.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo vám ponúka Oslo:

– Frogner park – mestský park, v ktorom vás zaujme výstava sôch od sochára Gustava Vigelanda. Okrem nej sa v parku môžete pokochať nádherným jazerom, mnohými mostami a zaujímavými zahradnými kreáciami.

– Múzeum moderného umenia – je v súkromnom vlastníctve Nórskej galérie. Otvorené bolo v roku 1993 a odvtedy máte možnosť vidieť hlavne zbierky amerických umelcov z roku 1980. Je to múzeum, kde sa nudiť rozhodne nebudete.

Môžete si obzrieť aj Centrum nobelových cien za mier.

– Bohatý nočný život – bary sú otvorené do skorého rána alebo môžete navštíviť rôzne živé vystúpenia kapiel. Najlepšie bary sú vo štvrtiach Grønland a Grünerløkka.

– Oslo vám ponúka všetko: od krásnych lesov, ktoré poskytujú vyhliadkové lanovky, množstvo cyklistických dráh, miest na kempovanie a turistických chodníkov. Jeden z najväčších parkov s lezeckými dráhami cez prírodné prekážky je len 30 minút cesty od Osla.

– Zábavné parky, paragliding, golf, minigolf, jazda na koni, horolezectvo, detské ihriská – v Osle a jeho okolí sa nudiť nebudete.

oslo fotografia
Foto od roger4336

– A v neposlednom rade tam môžete pozorovať svetoznáme severské svetlá.

Photo by TheDigitalArtist

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre