Ďalšie nádherné mesto v Španielsku, ktoré vám vyrazí dych. Ponúka vám toho toľko, že nebudete vedieť kam skôr ísť. Ak je Barcelona vašim cieľom, neváhajte dlho s letenkami.

barcelona fotografia
Photo by JoaquinAranoa

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do Barcelony len za cenu 49€! Poletíte z rakúskej Viedne. Leteckú prepravu zabezpečuje írska spoločnosť Ryanair.

Táto ponuka už nie je aktuálna prejdite na

Akciové letenky do Barcelony + podstatné informácie, ktoré musíte vedieť pred vašim letom

Termín:

Za túto cenu máte možnosť odletieť v termíne od 21.11. – 28.11.2018. Viac na Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

O Barcelone:

– Futbal na Nou Campe – ak ste fanúšikmi futbalu, rozhodne si nenecháte ujsť aspoň jeden zápas na tomto štadióne, ktorý je domovom miestnych futbalistov z klubu FC Barcelona.

– Kulinárske dedičstvo Ferrana Adriu – tento kuchár patrí v medzi najlepších šéfkuchárov súčasnosti. Viedol reštauráciu, ktorá sa stala 5-krát po sebe najlepšou na svete. Teraz jeho umenie nájdete v barcelonských zariadeniach ako Dos Palillos, Alkimia či Tickets.

barcelona fotografia
Foto od Jorge Franganillo

– Súčasné umenie – pôsobenie Pabla Picassa aj Salvádora Dalího spravilo z Barcelony mesto s pozoruhodným umeleckým centrom. Múzeum súčasného umenia, akým je špičkové MACBA, je jedným vôbec z najznámejších v Európe. Nájdete tam aj rôzne iné múzeá.

– Nočný život v El Raval – táto štvrť sa kedysi považovala za zónu, kam sa neodporúčalo chodiť. Teraz to tam žije a je to časť, kde nájdete najlepšie nočné podniky. Alebo choďte na rušnú ulicu Las Ramblas.

– La Sagrada Familia – je to najväčšia barcelonska dominanta. Ide o Baziliku, ktorá je však stále vo výstavbe, aj po 140 rokoch. No ak ste v Barcelone, rozhodne ju neobídite. 

barcelona fotografia
Photo by Patrice_Audet

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pred návštevou Barcelony:

Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné mesto, pomôže vám náš sprievodca s rôznymi radami. Dočítate sa tam napr. kde sa ubytovať, čo rozhodne navštíviť, čo ochutnať až po to, akú dopravu je najlepšie využiť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.