Spiatočné letenky do nórskeho Stavangeru len za cenu 35€!

288

Nórsko je nádhernou krajinou, no stále nepatrí medzi najvyhľadávanejšie v našich končinách. Ak však chcete vidieť nádherné miesta a krásnu prírodu, práve Nórsko je tým správnym miestom.

Stavanger fotografia
Foto od dconvertini

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 35€! Dostaviť sa však musíte do Budapešti a odtiaľ odletíte. Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu si môžete zaobstarať letenky v termíne od 1.6. – 4.6.2018. Viac na wizzair.

Batožina:

Bez príplatku je možné zobrať si so sebou aj príručnú batožinu s rozmermi maximálne 55×40×23 cm a váhou do 10 kg.

Prečo práve Stavanger?

– Najstaršiu nórsku katedrálu Stavanger domkirke nájdete v centre mesta.

– Úzke uličky starého mesta lemujú drevené domčeky, ktoré sú chránené ako súčasť kultúrneho dedičstva. Lysefjordu sa nachádza len polhodinu plavby od mesta. Tento fjord meria viac ako 40 km a je to jedno z najkrajších miest v krajine.

– Na boku spomínaného fjordu nájdete Preikestolen, ktorým je kamenný útes a má výšku 604 metrov.

Stavanger preikestolen fotografia
Foto od Marcus Hansson

– Navštívte mestečko Suleskard, ktoré je napriek letnému počasiu stále obklopené snehom. Cesty do mesta sú dostupné od mája do októbra a to len vďaka vyfrézovaniu koridoru do dediny.

– Výstup na Kjerag výstup trvá približne 3 hodiny po ťažkom teréne. Po tomto náročnom výstupe vás však čaká úžasný výhľad na okolie. Uvidíte tam známu skalu zaseknutú medzi dvoma bralami a s priepasťou pod sebou. Pod ňou sa vypína roklina vo výške 984 metrov.

Stavanger fotografia
Foto od Giåm

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre