Spiatočné letenky z Bratislavy do tureckého Dalamanu len za 59€!

178

Architektúra, história, krásne piesočné pláže, ktoré obmýva tyrkysové more, ale uvidíte aj pouličné bazáre divoké rieky a ochutnáte veľmi dobrú kuchyňu. A nie len to, táto krajina toho ponúka oveľa viac.

dalaman fotografia
Foto od Salamander Voyages

Za túto cenu máte teraz možnosť zakúpiť si spiatočné letenky od spoločnosti Ryanair len za 59€! Odletíte z bratislavského letiska do tureckého letoviska Dalaman. Viac letov na stránke Ryanair.

Termín:

Letenky si môžete zakúpiť za túto cenu napr. v termíne od 11.10. – 25.10.2018. Let trvá niečo vyše dve a pol hodiny.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Dôvody, prečo navštíviť túto časť Turecka:

– Od letoviska sa nachádza približne hodinku cesty autom bývalé rybárske mestečko Fethiye. Ponúka vám obchodíky, nočné kluby, reštaurácie, no hlavne krásny prístav. Časť Calis je vhodná najmä pre nadšencov diskoték, nočnej zábavy a nákupov. Nájdete tam aj pozostatky helenistického divadla alebo skalnaté lýkijské hroby z 5. storočia p. n. l.

fethiye turkey fotografia
Foto od Jorge Franganillo

– Čo sa týka kuchyne, nevynechajte turecké špeciality ako kebab, jahňací perkelt, mäsovú ryžu, smažený závitok z cesta plnený syrom feta a bylinkami alebo sladké pokrmy pripravované hlavne z medu a orechov.

– Navštívte tiež letovisko Ölüdeniz. Je tam nádherná lagúna, ktorá je prírodnou rezerváciou a tamojšia pláž patrí už niekoľko rokov na prvú priečku v rebríčku najkrajších pláži v Európe a patrí aj medzi tie naj pláže sveta.

– Pre športových nadšencov je tam možnosť požičať si vodné bicykle, vodné lyže, vyskúšať potápanie, rafting, morské kajaky či jazdu na koni priamo po pláži. Turisti sem prichádzajú aj kvôli paraglidingu.

fethiye turkey fotografia
Foto od Raptor Alpha

– Z nápojov ochutnajte najmä ich domáce, akými sú pivo Efes alebo výborné rúžove víno. Nezabudnite ochutnať tureckú kávu a silný mätový čaj.

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Opravár
23. apríla 2018 14:05

Prvá fotka nie je Turecký Dalamán, ale Sveti Stefan/Čierna Hora