Spiatočné letenky z Viedne do krásneho poľského mesta Gdansk, teraz iba za 20€!

340

Mesto Gdansk sa nachádza priamo pri Baltickom mori a aj keď sa vám možno zdá, že je to „len“ v Poľsku, jeho návštevu určite neoľutujete. Patrí medzi najkrajšie poľské mestá a nie len to.

 

Gdansk fotografia
Photo by erwinbauer

Teraz máte možnosť navštíviť toto mesto za cenu iba 20€! Poletíte spoločnosťou Wizzair z Viedne. Táto cena je však dostupná iba pre členov Wizz Discount club. Ak členom nie ste, členské je možné zakúpiť si za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu je dostupný krátky termín od 18.6. – 20.6.2018. Viac leteniek na stránke wizzair.

 

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10 kg.

Niečo o Gdansku:

– Dluga ulica je najznámejšou ulicou v Gdansku a ponúka množstvo malých obchodíkov, pekných kaviarní, ale aj reštaurácie s typickou domácou stravou. Architektúra budov je veľmi vzácna. Na stenách nájdete aj mnoho historicky cenných malieb, ktoré pripomínajú jednotlivé obdobia mesta.

– Historický žeriav je jednou z najvzácnejších pamiatok v meste. Nachádza sa priamo v prístave a postavený bol v 15. storočí.

Gdansk fotografia
Photo by rauschenberger

– Shakespearovo divadlo – tento názov dostalo divadlo preto, že v minulosti tam v 17. storočí hrali i putovní anglickí herci. V ňom sa pravidelne koná aj Letná Shakespearova akadémia a Shakespearovský festival s rôznymi divadelnými predstaveniami.

– Kostol Panny Márie – tento dominantný kostol patrí k najväčším tehlovým svätostánkom na svete. Najvýraznejším štýlom je gotika a v kostole môžete opäť obdivovať jednu z najkrajších sakrálnych výzdob v krajine. A jeho súčasťou je aj veža, z ktorej uvidíte na celé mesto.

Westerplatte – Poliaci dokázali počas 1. svetovej vojny až sedem dní vzdorovať obrovskej prevahe Nemcov. Práve na ich počesť vyrástol na Westerplatte pomník a navštíviť sa dá aj vojnové múzeum.

 

Gdansk fotografia
Foto od kishjar?

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre