Spoločnosť Mattel uviedla na trh svoju prvú bábiku s Downovým syndrómom. Táto novinka má snahu pomôcť deťom, ktoré si prechádzajú podobnou situáciou. Spoločnosť pri vytváraní bábiky spolupracovala s National Down Syndrome Society (NDSS) a lekárskymi expertmi z USA. 

Zdroj: Youtube

V minulosti čelil tento americký hračkársky gigant viacerým kritikám, pretože ich tradičná Barbie nepredstavovala skutočné ženy. Spoločnosť sa v uplynulých rokoch snažila o reputáciu a vytvorila bábiky s načúvacím prístrojom, protetickou končatinou či s invalidným vozíkom. Hlavným cieľom bolo, aby sa všetky deti videli v Barbie

Nová bábika Barbie má kratšiu postavu, dlhší trup a jej tvár je okrúhlejšia s menšími ušami, plochým nosovým mostíkom a mandľovými očami. Tento skvelý krok ocenili charitatívne organizácie, rôzne spoločnosti, ale aj známa modelka s Downovým syndrómom, Ellie Goldstein. Čo hovoríte vy na tento nápad? 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.