Švédska streamovacia platforma Spotify po kritike za šírenie dezinformácií upraví svoje pravidlá

185

Streamingová spoločnosť Spotify po kritike a bojkotoch pre šírenie dezinformácií v rámci svojich služieb pridá varovanie o obsahu do podcastov, ktoré diskutujú o ochorení COVID-19. Informuje o tom web euronews.com.

spotify photo
Photo by PhotoMIX-Company (Pixabay)

Daniel Ek, zakladateľ a majiteľ Spotify, v nedeľu priznal, že firma nebola transparentná v súvislosti s pravidlami upravujúcimi obsah na platforme, a dodal, že upravia dlhodobé pravidlá platformy, ktoré budú obsahovať i politiku týkajúcu sa ochorenia COVID-19.

Oznámenie predstaviteľa Spotify prišlo po tom, čo hudobník Neil Young minulý týždeň stiahol svoju produkciu zo Spotify a obvinil spoločnosť zo zverejňovania dezinformácií o vakcínach proti koronavírusu prostredníctvom podcastu The Joe Rogan Experience.

„Môžu mať Rogana alebo Younga. Nie oboch,“ povedal Young. Za podcast Joea Rogana a exkluzívne práva naň údajne Spotify v roku 2020 zaplatila 100 miliónov dolárov.

Rogan v pondelok prostredníctvom zverejneného videa bránil svoj podcast ako možný zdroj šírenia dezinformácií. „Nesnažím sa propagovať dezinformácie, nesnažím sa byť kontroverzný. Nikdy som sa nepokúšal robiť s týmto podcastom niečo iné, ako len hovoriť s ľuďmi,“ poznamenal 54-ročný americký herec a moderátor.

Podľa aktualizovaných pravidiel Spotify odstráni obsah, ktorý sa vymyká politike platformy. Žiadny obsah tak nesmie obsahovať napríklad tvrdenia, že AIDS, COVID-19, rakovina a iné ochorenia sú podvod. Príspevky tiež nemôžu nabádať ľudí, aby sa nechali úmyselne nakaziť koronavírusom či šíriť informácie, že nosenie rúšok spôsobí človeku život ohrozujúcu fyzickú ujmu.

zdroj: SITA

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre