Srdcervúce fotografie zničených historických monumentov po útokoch ISIS

664

Ešte nedávno toto bolo toto miesto historickou pamiatkou a uchovávalo množstvo vzácnych artefaktov z minulosti, teraz bohužiaľ vyzerá ako smetisko. Po útokoch ISIS toto miesto zostalo totálne zničené, zbúrali a rozbili, čo sa len dalo, neostal kameň na kameni. Fotograf Joseph Eid ktorý fotil toto miesto pred dvoma rokmi ukazuje ako to vyzeralo predtým a čo z toho zostalo teraz.

Podľa expertov sa bude dať obnoviť asi tretina starovekého chrámu a s pomocou organizácie UNESCO možno o čosi viac. Pozvali si archeológov a odborníkov z každého kúta aby mohli tento kus histórie znovu aspoň z časti obnoviť. Aj keď už to nebude nikdy ako predtým ale je to predsa kus dedičstva celého ľudstva.

viac info: Twitter

chram12

 

chram1

 

chram2

 

chram3

 

chram4

 

chram5

 

chram6

chram7

 

chram8

 

chram9

 

chram10

 

chram11

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre