Stereotypy týkajúce sa rôznych národností, ktoré sa ukázali byť pravdou.

601

Každá krajina i národnosť je niečím výnimočná a originálna, častokrát až do takej miery, že sa to pre ňu stáva typickou záležitosťou. Akýmsi zaužívaným stereotypom v spoločnosti ľudí. Niekedy tým trafíme klinec po hlavičke a inokedy to môže byť celkom inak. 

Uveďme si hneď na úvod niekoľko príkladov – nie všetci Angličania sú známy svojím suchým humorom, rovnako tak nájdete i Francúzov, ktorí nebudú namyslení, ale naopak nadmieru skromní, a takisto to, že je niekto Brazílčan nemusí automaticky znamenať, že je skvelým futbalistom. 

Tak sa poďme spolu pozrieť na to, ktoré stereotypy sú pravdivé. 

Nemci majú vysokú spotrebu piva 

five poured drinking glasses on brown wooden tray
Autor tejto fotografie je Timothy Hales Bennett

Je to naozaj pravda. Dostaňte sa do voľnej spoločnosti partie Nemcov a nepochybne sa k vám dostane pivo. Predsa to boli Nemci, kto vymyslel Októberfest. V krajine dokonca nájdete viac ako 1300 pivovarov. Je to zvláštne a ťažko predstaviteľné, ale pivo sa varí aj v kostoloch. Naproti tomu tu je jedno prekvapenie, Nemci sú oveľa priateľskejší než za akých ich máme. 

Američania sú nadmieru hlučným národom

2 women sitting on black chair
Autor tejto fotografie je Joel Muniz

Nemusíte ich ešte ani len zbadať, no počuť ich budete zaručene. Naozaj rozprávajú nahlas i sa nahlas smejú a nezáleží na tom, či sa aktuálne nachádzajú v kaviarni, v bare alebo u seba doma. Ide o ich charakteristický znak, vďaka ktorému ich hneď spoznáte a identifikujete. 

Taliani prekypujú vášňou 

white, red, and green flag
Autor tejto fotografie je Michele Bitetto

Niekto by ich ako národ mohol považovať za tak trochu bláznov, isto by to však myslel len v tom pozitívnom zmysle. Zdá sa, že Taliani skutočne milujú hádky, väčšinou preto, že berú veci mimoriadne vážne. A čoho sa to vlastne týka? Všetkého! Berú vážne futbal, módu, rodinu, náboženstvo a jedlo snáď zo všetkého najviac! 

Angličania radi hovoria o počasí 

water dew on spider web
Autor tejto fotografie je Aleksandra Boguslawska

Nie, nejedná sa len o spôsob, akým sa pobaviť na účet tohto veľmi sofistikovaného národa. Aj v realite platí, že vedú rozhovory o počasí, možno je to práve preto, že je tak nevyspytateľné a často sa mení. Možno práve preto je to niečo o čom sa oplatí viesť konverzáciu. A aby toho nebolo málo, nie sú jediným takým národom. O počasí sa s vami rád porozpráva aj obyvateľ Austrálie. 

Zamračení Rusi

man holding smartphone
Autor tejto fotografie je Chris Moore

Ak navštívite Rusko a na niekoho sa usmejete pravdepodobne sa vám vráti jeho nechápavá zamračená tvár a vás premkne pocit ľadu. Dočkať sa môžete aj absolútnej ignorancie. Rusi sú skutočne tvrdým orieškom, ale väčšinou majú dobré srdcia, len vám môže chvíľu trvať, kým sa dostanete cez ich ľadové múry. 

Kanaďania sú typickí svojou zdvorilosťou

person in red sweater holding babys hand
Autor tejto fotografie je Hannah Busing

Ak ste to ešte nepočuli, zvykne sa o nich hovoriť, že sú veľmi milí, všímaví a zdvorilí. Nemajú problém sa hoci i v MHD porozprávať s celkom cudzími ľuďmi. Ospravedlnia sa, aj keď neurobia nič zlé a všimnú si vás, keď sa ocitnete v “neriešiteľnom” probléme, s ktorým vám ihneď bez váhania pomôžu.  

Argentínčania a láska k steakom

cooked meat on tray
Autor tejto fotografie je Loija Nguyen

V Argentíne je dobre pripravené hovädzie mäso v podobe steaku veľkou pochúťkou, na ktorú nedajú dopustiť. Ich láska horí aj voči jednému z najlepších futbalistov všetkých čias – Diegovi Maradonne, ktorý je veľmi slávnou ikonou, ktorá však býva i kritizovaná za svoje prežitky. Negatívam sa však vyhnite v prípade, že si nechcete tento národ znepriateliť. 

Švédi si dávajú záležať na svojom vzhľade

selective focus photography of girl in sequined white-and-pink stripe shirt
Autor tejto fotografie je 🇸🇮 Janko Ferlič

Ak ste si to náhodou nevšimli, radi vás na to upozorníme. Ľudia žijúci vo Švédsku si naozaj dávajú na svojom vzhľade záležať. Platí to pre ženy, ale rovnako tak i pre mužov. Vlasy majú zväčša blond, jemnú pleť, postavu štíhlu a oblečenie kvalitné a dokonale zladené. Nie je vylúčené, že bežný človek by sa pri nich cítil mizerne a zanedbane. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.