Ak ste rozmýšľali nad návštevou Cypru v mimosezónnom období, máte skvelú šancu. No nemusíte sa báť, ani v januári sa tam v žiadnom prípade nudiť nebudete a hlavne sa nebudete musieť míňať davu ľudí.

cyprus fotografia
Foto od demitrisvetsikas1969

V týchto dňoch si máte možnosť zaobstarať spiatočné letenky z Viedne na Cyprus len za 19€! Avšak, táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, môžete si členské zakúpiť za 30€/rok pre dve osoby.

Termín:

Za túto cenu je dostupný januárový termín, a to od 9.1. – 13.1.2019. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi max. 55x40x23 cm.

A čo na Cypre?

– Navštívte mesto Nikózia – nájdete tam množstvo zaujímavých mestských hradieb, no silnú spomienku vo vás zanechá aj Zelená línia, ktorá v roku 1974 rozdelila nielen toto mesto, ale celý ostrov na dve časti.

– Paphos taktiež stojí za návštevu. Ide o nádherné starobylé mesto. Celý archeologický areál je známy pre dokonale zachované mozaiky. Medzi najobľúbenejšie miesta patria Hrobky kráľov, ktoré sú umiestnené vo vytesaných katakombách.

cyprus limassol fotografia
Foto od ronsaunders47

– Keďže tento ostrov je rozdelený na polovice – tureckú a grécku časť, môžete vidieť rozdiel na jednotlivých stranách čo sa týka kultúry, pamiatok a iného zaujímavého.

– Medzi ďalšie mesto, ktoré sa oplatí vidieť, patrí Limassol s mnohými historickými pamiatkami. Oplatí sa vidieť napr. kamennú pevnosť, kde sa podľa legendy oženil anglický kráľ Richard Levie Srdce s Berengáriou Navarskou. Alebo aj hrad Kolossi z r. 1210.

cyprus limassol fotografia
Foto od Rolf Dietrich Brecher

Dobré vedieť pred návštevou Cypru:

– Nemôžete vycestovať s domácim miláčikom.

– Odporúča sa piť iba balená voda.

– Väčšina toaliet je zadarmo.

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť