Zaleťte si do tohto krásneho mesta, ktoré vám ponúka neuveriteľnú architektúru, úžasnú atmosféru, veselých ľudí a v neposlednom rade svetový klub FC Barcelona. A mnoho ďalšieho.

barcelona fotografia
Photo by Patrice_Audet

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za 39€! Poletíte spoločnosťou Ryanair. Dostaviť sa však musíte na letisko do Budapešti a odtiaľ odletíte do Barcelony.

Termín:

Za túto cenu je dostupný napr. víkendový termín od 2.6. – 5.6.2018. Viac na Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

To najlepšie z Barcelony:

– Nočný život v El Raval – táto štvrť sa kedysi považovala za zónu, kam sa neodporúčalo chodiť. Teraz to tam žije a je to časť, kde nájdete najlepšie nočné podniky. Alebo choďte na rušnú ulicu Las Ramblas.

– Futbal na Nou Campe – ak ste fanúšikmi futbalu, rozhodne si nenecháte ujsť aspoň jeden zápas na tomto štadióne, ktorý je domovom miestnych futbalistov z klubu FC Barcelona.

barcelona fotografia
Photo by RiccardoRich

– Kulinárske dedičstvo Ferrana Adriu – tento kuchár patrí medzi najlepších šéfkuchárov súčasnosti. Jeho umenie nájdete v barcelonských zariadeniach ako Dos Palillos, Alkimia či Tickets.

– Súčasné umenie – pôsobenie Pabla Picassa aj Salvádora Dalího spravilo z Barcelony mesto s pozoruhodným umeleckým centrom. Múzeum súčasného umenia, akým je špičkové MACBA, je jedným vôbec z najznámejších v Európe. Nájdete tam aj rôzne iné múzeá.

– V Barcelone sídlia najlepšie dizajnérske značky ako Chanel, Stella McCartney či Gucci. Takže fanúšikovia módy s prázdnymi rukami neodíjdu.

barcelona fotografia
Foto od ::ErWin

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

barcelona fotografia
Photo by Walkerssk

Ďalšie tipy pred návštevou Barcelony:

Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné mesto, pomôže vám náš sprievodca s rôznymi radami. Dočítate sa tam napr. kde sa ubytovať, čo rozhodne navštíviť, čo ochutnať až po to, akú dopravu je najlepšie využiť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.