Strávte predĺžený víkend v Sarajeve za cenu spiatočných leteniek iba 18€!

330

Prečo nevyskúšať aj trochu nezvyčajnejšiu destináciu, akou je napr. Sarajevo. Bosna a Hercegovina nie je síce veľká krajina, no o to viac vám toho dokáže ponúknuť.

sarajevo fotografia
Foto od Jocelyn777

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do Sarajeva len za cenu 18€! Poletíte však z Budapešti. Táto cena je dostupná aj pre tých, ktorí nie sú členmi Wizz Discount Clubu.

Termín:

Za túto cenu máte možnosť odletieť napr. na víkend, a to od 16.11. – 19.11.2018. Viac na wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10 kg.

Čo vidieť v Sarajeve?

Biela bašta a Žltá bašta – Kedysi to boli pevnosti postavené hneď za centrom, dnes je to len kopa kameňov, no je to lákavé miesto pre turistov. Pri ich návšteve oceníte najmä výhľady. Pri západe Slnka je to veľmi romantické miesto.

Baščaršija – časť mesta, kde sa deje všetko dôležité. V Baščaršiji je večer veľmi veľa ľudí, turistov a hlavne domácich. Jedia, kávičkujú, fajčia vodné fajky a bavia sa.

– Vrelo Bosne je park s vyvierajúcou riekou Bosna. Je to vhodné miesto na oddych, ak si chcete vychutnať pokoj či odpočinúť si v peknom prostredí.

sarajevo fotografia
Foto od Jocelyn777

Vodopád Skakavac – 98-metrový vodopád je jedným z najkrajších a najväčších v Bosne.

Navštívte tiež známy podzemný Tunel spasa. Tunel spájal mesto s medzinárodným letiskom, ktoré vtedy bolo pod kontrolou OSN.

– Cenovo je Bosna asi o tretinu lacnejšia ako Bratislava. Nemusíte ani variť, pretože reštaurácia vás vyjde iba o čosi drahšie, a to aj v centre. Nízke ceny sa netýkajú iba jedla, ale aj ďalších služieb a hlavne ubytovania.

sarajevo fotografia
Foto od csw27

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre