Stretnutie prírody a umenia: Háčkované diela zo sušených listov

48

Súčasné umenie mimoriadne praje experimentom. Dojemne však zachytiť rovnováhu medzi prírodou a ľudským remeslom je však stále nesmierne náročné. Susanna Bauer to však dokáže. Na sušených listoch vytvára háčkované diela, ktoré sú dokonalým príkladom spojenia krásy prírody a náročného remeselného spracovania. Jej tvorba tak prekračuje konvenčné hranice háčkovania a poukazuje na dôležitosť prírody v životoch ľudí.

Zdroj: susannabauer.com
Zdroj: susannabauer.com
Zdroj: susannabauer.com

Dôvod, prečo sa rozhodla spojiť umenie a prírodu, je láska k nej. Obdivuje bohatstvo, čo máme okolo seba, a jeho krásu. Nie je to však vôbec jednoduché. Proces tvorby si vyžaduje veľa trpezlivosti a koncentrácie. Zároveň ho však vníma ako proces meditácie, ktorý ju dokáže upokojiť a na nič nemyslieť.

Zdroj: susannabauer.com
Zdroj: susannabauer.com
Zdroj: susannabauer.com

Svojím nevšedným vizionárskym prístupom Bauer nielen oslavuje prirodzenú krásu prírody, ale spochybňuje aj naše vnímanie krehkosti a života. Každé jej dielo je akýmsi obrazom, kde sa prepletajú nitky života, odolnosti a premeny. Nechajte sa inšpirovať a vnímajte krásu v pominuteľnosti a silu v krehkosti. Nech nikdy nezabudnete na to, aké poklady máte vo svojom okolí.

Zdroj 1, Zdroj 2

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre