Študent, ktorý ukradol mesačné horniny údajne len kvôli tomu, aby na nich mohol mať sex

3487
Mesiac
Foto: Pixabay

Thad Roberts je meno, ktoré sa zapísalo do dejín vesmírneho programu vcelku netradičným spôsobom. Mladý Thad tak ako mnoho chlapcov v tej dobe sa túžil stať astronautom a následne letieť na Mesiac. Dosať sa do tréningového programu NASA ho stálo mnoho úsilia a trpezlivosti . V rokoch 1969 až 1972 sa dotklo mesačného povrchu celkom 12 mužov.

Doniesli so sebou viac ako 381 kg. mesačných hornín pre ďalší výskum. Malé množstvo týchto hornín spolu s úlomkami iných vesmírnych telies sa nachádzalo aj na univerzite v Utahu tam si ich Thad ako motivovaný študent všimol prvýkrát . Šlo o sejf miestneho profesora Dr. Gibsona . Thad sa v jednu sobotnú upršanú noc za pomoci dvoch kamošiek rozhodol, že sa do laboratória dostane a mesačné horniny ukradne. Sejf sa mu otvoriť nepodarilo a tak ho jednoducho naložil na vozík a ukradol ho celý.

Keď sejf konečne otvoril rozhodol sa úspech spolu so svojou priateľkou osláviť. Nenapadlo ho nič lepšie ako rozsypať kúsky mesiaca po posteli na ktorej mali následne sex. Veď kto by nechceli mať „sex na mesiaci“.

S čím však mladý študent nerátal bolo, že tým vedecké vzorky kontaminoval a tým pádom sa stali pre ďalšie skúmanie bezcenné. FBI samozrejme na „mesačného zlodeja“ prišla neverili mu však verziu, že to spravil všetko z lásky. Thad si odsedel 8 rokov v base a dokonca o ňom bola napísana aj kniha s príznačným názvom “ Sex on the Moon“.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre