Študent navrhol lietadlo, ktoré bude oveľa ekologickejšie, ako tie doterajšie

5183

Letecká doprava je jednou z najškodlivejších pre životné prostredie, lietadlá ho totiž extrémne znečisťujú. A práve toto je ten najväčší problém celej leteckej dopravy. Mnohí sa ho snažia vyriešiť, no zatiaľ takmer bezvýsledne. Zdá sa však, že sa blýska na lepšie časy.

S dnešnou technológiou predsa musia vymyslieť výskumníci spôsob, ktorý bude šetrnejší i lepší. A práve inžinieri na Technickej univerzite Delft tvrdo pracujú na tom, aby sa to podarilo čo najskôr zrealizovať. Tím leteckého a kozmického priemyslu teraz pracuje na novom modeli lietadla, ktorý by mohol výrazne zmeniť leteckú dopravu. A pomocnú ruku podala aj holandská letecká spoločnosť KLM.

Prvý takýto prototyp vytvoril študent Justus Benad. Venuje sa tiež projektom týkajúcim sa návrhov lietadiel budúcnosti. Predpokladá sa, že toto lietadlo dokáže spáliť až o 20% menej paliva. Je to veľmi dôležitý environmentálny faktor vzhľadom na súčasnú leteckú dopravu, ktorá vyprodukuje množstvo emisií. Skúšobný let chcú uskutočniť už v septembri a lietadlo by malo začať lietať do roku 2040, pričom bude schopné prepraviť 314 cestujúcich.

Krátka ukážka:

Zdroj

Foto: Youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Hodosi Marián
6. júna 2019 19:58

Silno pochybujem o aerodynamike….

Martin
7. júna 2019 20:46
Odpovedať  Hodosi Marián

Na testovanie aero dynamiky existuju urcite softvery. Avizovany rok nastupu lietadla je 2040 takze sa budu zaoberat vsetkymi aspektami samozrejme, nie len samotnou aerodynamikou…