Kto nepozná Sudocrem? Aspoň jedna mamička vo vašej rodine či prostredí ho používa na malý zadok svojho dieťaťa. Ale je to tu toho oveľa viac, čo by ste o Sudocreme mali vedieť. Napríklad aj to, že sa používa aj ako efektívna liečba akné.

 

 

Ako vznikol Sudocrem?

Vyrába ho spoločnosť s názvom Forest Tosara. Hlavnými zložkami tohto krému je vodeodolná báza, zmäkčujúce činidlá, antibakteriálne a protiplesňové činidlá a slabé anestetikum. Bol vyvinutý v roku 1931 lekárnikom Thomasom Smithom v Dubline. Vtedy bol krém nazývaný „Crema Smitha“.

Bolo to antiseptický liečebný krém na liečbu drobných kožných lézií. Vzhľadom k tomu, že sa tento krém ukázal ako veľký úspech, Thomas Smith mení názov a krém sa stáva známy ako Sudocrem.

Sudocrem na akné.

Firma vydala niekoľko nových výrobkov na súčasnom trhu. Najbežnejší medzi nimi je Sudocrem používaný na liečbu akné vulgaris alebo plienkovej dermatitídy

Používa sa na miesta náchylnej kože a je určený najmä pre dospelých, aby im pomohol udržiavať zdravú a žiariacu pleť, ako súčasť bežnej dennej starostlivosť o pleť. V roku 2012 bol uznávaný ako jeden z najlepších desiatich akné výrobkov. Hoci krém nie je zameraný na úplne vyliečenie akné, obsahuje antibakteriálne a protiplesňové zložky, ktoré môžu pomôcť znížiť šírenie infekcie.

 

Čo obsahuje Sudocrem (zloženie).

Sudocrem obsahuje oxid zinočnatý, benzyl benzoát, benzyl cinnamát, BHA (beta-hydroxy-kyselina) a trochu levanduľového oleja. Oxid zinočnatý je často používaný vo výrobkoch pre starostlivosť o pleť. Po jeho použití sú póry menšie, funguje protizápalovo a dodáva pokožke matný vzhľad.

Benzyl benzoát a benzyl cinnamát stimulujú pokožku k produkcii nových kožných buniek, aby sa pokožka sama obnovila. BHA bráni zápalu. A v neposlednom rade, Sudocrem obsahuje levanduľový olej, ktorý zabíja baktérie a pomáha s infikovanou kožou a podráždenou pokožkou. Avšak nie všetky zložky Sudocremu sú prospešné. Zistilo sa, že niektoré sú voči pokožke nie veľmi priateľské.

Tento krém obsahuje propylénglykol a benzylalkohol, čo sú formy alkoholu, ktoré môžu spôsobiť podráždenie a vysušenie pokožky.

Odstraňuje vlhkosť pokožky a niektoré z prírodných olejov z kože. Ďalšia zložka, ktorá môže byť škodlivá pre pokožku je lanolín, ktorý je bežne používaný v pleťovej vode, no môže mať silný hydratačný účinok a tak upchať póry.

Použitie

Stačí naozaj malé množstvo na vyliečenie pupákov. Naneste na a okolo miest, ktoré chcete dezinfikovať a nedotýkajte sa ich. Pred spaním si ho rozotrite po tvári aby ste zabránili zašpineniu prádla. Nezmývajte ho a nepoužívajte ho ako masku.

Liečba plienkovej dermatitídy.

Plienková dermatitída je jednou z najviac rozšírených kožných chorôb u malých detí.  Deti, kokrétne detská pokožka je  pri nosení plienok často v priamom kontakte so stolicou alebo močom, ktorý nepríjemné dráždi pokožku.  Prejavuje sa začervenaním najčastejšie v podobe fľakov.  Predchádzať sa tomuto ochoreniu dá tak, že budete pravidelne meniť a rýchlo meniť dieťatku plienky a následne pokožku poriadne vyčistíte.

Nasledovnou aplikáciou Sudocremu viete docieliť zmiernenie až úplne odstránenie plienkovej dermatitídy.  Ak toto ochorenie pretrváva poraďte sa s miestnym detským lekárom.

Na čo môžete Sudocrem ešte použiť?

Použitie Sudocrému je naozaj všestranné.

• Vyrážky po holení
• Akékoľvek začervenanie
• Suchá koža
• Poškodená koža
• Menšie popáleniny
•Úpal
• Ekzém
• Preležaniny
• Ovčie kiahne
• Ako nočný krém (pre suchú pleť)

sudocrem
Notoricky známe balenie nájdete v rôznych gramážach

 

Balenie

Sudokrém nájdete v rôznych baleniach podľa potreby. Odporúčame nakúpiť to najväčšie balenie z ekonomických dôvodov a pre všestranné využtie Sudocremu. V internetových lekárňach nájdete nasledujúce balenia

  • 60g.
  • 125g.
  • 250g.
  • 400g.

 

 

užitočné zdroje:  adc.sk,

 

Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.